Verslas

2020.05.02 11:22

„Kauno grūdų“ padalinio vadovė Aghasaryan: dezinfekcinių paslaugų poreikis rekordiškai išaugo

Birutė Mačienė, ELTA2020.05.02 11:22

Koronaviruso pandemija smarkiai išaugino dezinfekcinių priemonių pardavimus bei dezinfekavimo paslaugų poreikį.

Tokias paslaugas beveik dešimtį metų teikiančios „Kauno grūdų“ bendrovės Kenkėjų kontrolės ir higienos prekių verslo vadovė Jurgita Aghasaryan naujienų agentūrai ELTA sakė, kad pernai balandį ryškesnio patalpų dezinfekavimo poreikio nebuvo. Nebent tai buvo aktualu tiems, kam pagal higienos reikalavimus tokie dalykai yra privalomi, dažniausiai – ekologiškiems ūkiams, maisto pramonės įmonėms. Tačiau šių metų balandį situacija, pasaulyje plintant koronavirusui, visai kitokia. Dezinfekavimo paslaugų reikia ir maistą gaminančioms ar juo prekiaujančioms įmonėms, ir įvairioms įstaigoms, kurios aptarnauja lankytojus bei gali turėti tiesioginių kontaktų su užsikrėtusiais koronavirusu asmenimis.

„Turim pakankamai kvalifikuotų, nemažai tokiam darbui reikalingos patirties sukaupusių darbuotojų, kurie dabar darbuojasi visoje Lietuvoje. Jų paslaugų pageidauja gamybos, keleivių pervežimo įmonės, įvairios įstaigos ar organizacijos. Tarp mūsų klientų neseniai buvo Šakių savivaldybė, kurios administracines patalpas reikėjo dezinfekuoti. Nemažai dirbta ir pas kitus užsakovus.

Dabar dėl dezinfekavimo gauname labai daug užklausų, sutarčių irgi daug sudarome. Nes užsakovai stengiasi nuo galimo užkrato saugoti ne tik lankytojus, bet ir savo darbuotojus. Todėl neretai tenka dezinfekuoti įmonių buitines paslaugas. Žodžiu, šiuo laikotarpiu mūsų klientų ratas labai išsiplėtė“, – pasakojo „Kauno grūdų“ bendrovės Kenkėjų kontrolės ir higienos verslo padaliniui vadovaujanti J. Aghasaryan.

Jos pastebėjimu, tarp užsakovų yra nemažai ir tokių įmonių, kurios aktyviai domisi šiomis paslaugomis bei su „Kauno grūdais“ sudaro sutartis dėl jų teikimo, tačiau neskuba jomis pasinaudoti. Laukia, kaip švelnės karantino sąlygos, kada vėl pradės darbą klientus aptarnaujantys verslai, o prieš vėl atveriant lankytojams duris, reikės patalpas iš esmės parengti bei dezinfekuoti. Kitos gal nori būti pasirengusios ir galimam naujam viruso protrūkiui.

„Iki šiol tarp pagrindinių ir nuolatinių mūsų klientų, dezinfekavimo paslaugų pirkėjų, būdavo ekologinių ūkių produkcijos gamintojai ir tiekėjai, kurie pristatydami produktus, privalo dezinfekuoti sunkvežimius. Lietuvoje pradėjus plisti koronavirusui, jau turime ir kitų nuolatinių klientų – kasdien dezinfekciją atliekame Klaipėdoje veikiančioms uosto įmonėms. Šias paslaugas jau teko teikti Lietuvos oro uostuose, prekybos vietose, valstybinėse įstaigose ir kitur“, – pasakojo „Kauno grūdų“ atstovė J. Aghasaryan.

Kaip specialistė ji atkreipė dėmesį ir į pastebimai šoktelėjusį dezinfekavimo paslaugų rinkos dalyvių skaičių. Jos nuomone, pernelyg lengvai suteikiamos dabar licencijos teikti šias paslaugas, nesidomint, ar visi teikėjai naudojasi saugiomis cheminėmis medžiagomis. J. Aghasaryan Eltai sakė turėjusi progą įsitikinti, jog kai kas be jokios atsakomybės atlieka užsakymus dezinfekuoti gausybės žmonių lankomas patalpas. Pavyzdžiui, daugiabučių laiptines.

„Gauna licenciją ir purškia abejotinos kokybės skysčiu. Laiptinės sienas, laiptų turėklus padengia medžiagomis, kurios gali pakenkti juos palietusių žmonių odai. Ir neperspėja gyventojų, kad nupurkštus paviršius po kurio laiko reikėtų gerai nuplauti. Galimi ir apsinuodijimai, prisikvėpavus kenksmingų medžiagų. Todėl ir manau, kad per daug paleistas šis procesas. Mano, kaip specialistės, akimis, bet kam dalinti licencijų nederėtų, nepasidomėjus, kuo bus dezinfekuojama ir ar paslaugos teikėjas prisiima atsakomybę už galimas pasekmes“, – sakė „Kauno grūdų“ atstovė, vadovaujanti kenkėjų kontrolės ir higienos prekių verslo padaliniui.

Pasak jos, kai kurios įmonės dabar domisi dezinfekavimo operatyvumo galimybėmis, kainomis. Jos siekia būti pasiruošusios tiems atvejams, jei koronavirusu užsikrėstų darbuotojai, ir patalpų dezinfekavimas būtų privalomas. Užsisakydami paslaugą, klientai stengiasi atsižvelgti į ją teiksiančių darbuotojų patirtį, kuri garantuoja profesionalumą ir aukštą atliekamų paslaugų kokybę.

J. Aghasaryan teigimu, profesionalaus dezinfekavimo poveikis yra ilgalaikis, išliekantis net iki kelių savaičių. Atliekant šias paslaugas, dezinfekuojami ne tik paviršiai, patalpų sienos, lubos, bet ir išvalomas oras. Kompetentingi dezinfekuotojai tolygiai paskleidžia dezinfekantą, nepadarydami žalos patalpose esančiam turtui, ir svarbiausia – užtikrindami žmonių saugumą.

„Tai nėra tas pats kaip kad naudodami dezinfekcinį skystį nusivalome stalą. Atliekant profesionalią dezinfekciją, naudojamos specialios priemonės bei įranga, kurios iki 100 procentų sunaikina visus virusus, bakterijas ir užkerta kelią jų plitimui“, – pasakoja „Kauno grūdų“ atstovė J. Aghasaryan.

AB „Kauno grūdai“ švaros ir higienos prekių ir paslaugų verslą vysto nuo 2010 metų. Įmonė vykdo prekybą švaros ir higienos cheminėmis priemonėmis, skirtomis profesionaliai ir kasdienei buitinių patalpų priežiūrai. Tarp teikiamų paslaugų – patalpų plovimo, dezinfekcijos sistemų pritaikymo ir įrengimo, patalpų plovimo ir techninės priežiūros, mobilių ir stacionarių chemijos stotelių įrengimo, popieriaus, muilų, dezinfekantų laikiklių montavimo bei panašios paslaugos..

Nuo karantino pradžios bendrovė sudarė ir sutarčių su kai kuriomis didžiosiomis Lietuvos įmonėmis. Joms tai - garantas, kad esant būtinybei, bus operatyviai pasirūpinta patalpų dezinfekavimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.