Verslas

2020.05.01 19:09

97 proc. pažeidimų viename sektoriuje: karantino sąlygų dažniausiai nesilaikė kirpyklos ir grožio salonai

ELTA2020.05.01 19:09

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ilgąjį savaitgalį visose šalies savivaldybėse tikrinantys, ar nepažeidžiami reikalavimai, nustatyti prekybos, paslaugų teikimo ir kitoms vietoms sušvelninto karantino metu, daugiausiai reikalavimų nesilaikančių grožio paslaugų teikėjų aptiko Klaipėdos apskrityje – 64 proc., Kauno – 25 proc.

Patikrinimų metu vertinama, ar laikomasi būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų, t. y. ar ribojamas pirkėjų srautas, ar sužymėti atitinkami tarpai tarp pirkėjų eilėse, ar įleidžiami tik kaukes dėvintys ir ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis atvykę lankytojai, ar skelbiami įspėjimai rizikos grupių asmenims ir kitų karantino reikalavimų.

Penktadienį iš viso patikrintos 493 prekybos ir paslaugų teikimo vietos. Didžiąją dalį – 61 proc. visų patikrintųjų sudarė grožio paslaugų teikėjai, 26 proc. patikrintų vietų – ne maisto (drabužių, avalynės, buities prekių ir kt.) prekybos vietos, 13 proc. – turgavietės, muziejai, sportavimo ir paslaugų vietos, botanikos sodai, viešosios vietos, kuriose prekiauta augalais, skirtais sodinti.

Tik 29–iose iš visų 493–ijų patikrintų vietų nustatyti pažeidimai (6 proc.) ir beveik visi jie (97 proc.) buvo užfiksuoti ką tik duris atvėrusiose kirpyklose, grožio salonuose. Pagrindinis pažeidimas – paslaugos teikimo metu nedėvimos visos reikalingos apsaugos priemonės (nėra akių apsaugos priemonių), nepateikta įspėjanti informacija rizikos grupių asmenims. Nustatyta ir tokių atvejų, kai grožio paslaugos buvo teikiamos neturint šiai veiklai būtino leidimo–higienos paso.

Daugiausiai reikalavimų nesilaikančių grožio paslaugų teikėjų aptikta Klaipėdos apskrityje – 64 proc., Kauno – 25 proc.

Nustatytiems pažeidėjams bus surašyti administracinių nusižengimų protokolai, skiriamos baudos.

Už šių reikalavimų nesilaikymą taikoma administracinė atsakomybė. Asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt