Verslas

2020.05.01 12:38

Paluckas kai kurioms profesijoms siūlo įteisinti 4 darbo dienų savaitę

LRT.lt 2020.05.01 12:38

Vyriausybė turėtų įteisinti 4 dienų darbo savaitę tų profesijų atstovams, kurie darbe patiria daug įtampos, pavyzdžiui, socialiniams darbuotojams ir slaugytojams, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Darbo krūvis socialiniams darbuotojams ir slaugytojams yra milžiniškas, o jų algos ir skaičius nepakankami nei keliamoms užduotims, nei visuomenės poreikiams. Vyriausybė turėtų užsiiminėti ne vien proginiais dalykais, bet ir ilgalaikiais. Jeigu nuspręstume, kad šioms darbuotojų kategorijoms pereiti prie 4 dienų darbo savaitės, būtų vieni pliusai“, – žiniasklaidia išplatintame pranešime cituojamas G. Paluckas.

Socialdemokratų partijos pirmininkas pabrėžia, kad iš tokios pertvarkos daugiausiai laimėtų visuomenė.

„Iš dangaus Lietuvoje neatsiras nei daugiau slaugytojų, nei socialinių darbuotojų, o jų labai trūksta. Socialinių paslaugų poreikis visuomenėje yra milžiniškas. 80-90 proc. ligonių ar neįgaliųjų slauga užsiima pačios šeimos, dažniausiai – moterys. Ir visos šios problemos gali būti sprendžiamos per valstybinį užsakymą, per skiriamas didesnes lėšas, didinant etatų skaičių, saugant tuos darbuotojus nuo perdegimo“, - teigia G. Paluckas.

Primename, kad Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė Gegužės 1-osios proga kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir ministrą pirmininką Saulių Skvernelį.

Profsąjunga teigia, kad koronaviruso pandemija parodė didžiausias opas Lietuvos darbo sektoriuje. Anot K. Krupavičienės, vieni žmonės pandemijos metu dirbo be apsauginių priemonių, kiti dirbo didžiulius viršvalandžius be papildomo apmokėjimo.