Verslas

2020.04.30 21:27

Ilgasis savaitgalis kurortuose – laukia žmonių antplūdžio, tačiau nežino, kaip reiks elgtis

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.30 21:27

Ilgąjį savaitgalį – švelnesni apribojimai, tad neabejojama, kad nuo karantino pavargę žmonės plūs į pajūrio ir kitus kurortus. Juose rengiamasi svečių pagausėjimui – verslininkai ruošia lauko kavines. Tiesa, apgyvendinimo paslaugas teikti dar draudžiama. Dėl vasaros sezono kurortuose tvyro nežinomybė – nėra jokių rekomendacijų, kaip reikės poilsiauti saugiai.

Į Palangą automobilių srautas kiek didesnis, nei įprastą darbo dieną, bet pagrindinėje Jono Basanavičiaus gatvėje dar vos vienas kitas vaikštinėtojas. Tačiau ilgajam savaitgaliui verslininkai ruošiasi: į lauką neša baldus, tvarko terasas.

Panorama. Po sunkios ligos mirė pedagogas, vienas iš KTU gimnazijos įkūrėjų Bronislovas Burgis (su vertimu į gestų k.)

„Nemanau, kad čia plūs labai visi, valgys, pietaus, aišku, kažkiek gal bus, kas norės gal kavos atsigerti, kruasaną suvalgyti“, – teigia Palangos verslininkas Darius Miklovas.

Palangoje viešbučiai ir kiti nakvynės paslaugas teikiantys verslininkai svečių dar nepriima: jiems dirbti leista nuo gegužės 11-osios. Tik dar nežino, kaip reikės dirbti.

„Šitie reikalavimai galios – atstumai, higiena, kitos dezinfekavimo priemonės, pirštinės, kaukės, registratūrose galbūt skydai. Dėl pusryčių paslaugos teikimo, ar tai į kambarius bus teikiama, ar galėsime pasirinkti be pusryčių, kas negalės išpildyti tokios paslaugos“, – teigia Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Kaip reikės saugiai atostogauti – rekomendacijų laukia visi kurortai.

„Mes turime žinoti, ar kas tris, ar kas keturis metrus. Kas užtikrins tų žmonių sambūrį, nes vienu momentu nuo Būtingės terminalo iki Nemirsetos gali gulėti 300 tūkst. žmonių“, – pastebi Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Neringos meras Darius Jasaitis sako, kad kol kas nėra atsakymo dėl viešųjų tualetų.

„Šiai dienai atsakymo neturime nei dėl viešųjų tualetų atidarymo veiklos ir priežiūros, kokia ji turėtų būti, nei dėl persirengimo kabinų, nei dėl pačių paplūdimių, kuriuose būna daugybė žmonių, ar bus galima statyti tinklinio tinklus, ar ne“, – tikina D. Jasaitis.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas sako, kad mieste daroma viskas, kad atvykėliams būtų saugu.

„Viskas yra daroma, kad būtų saugu, saugu mūsų žmonėms, saugu mūsų svečiams. Šiomis dienomis bus taip pat dalinamos saugos priemonės žmonėms, kuriems jos yra ar neprieinamos, ar tiesiog jų neturi“, – teigia R. Malinauskas.

Birštono vicemeras Vytas Kederys tikina, kad kurortas ruošiasi vasaros sezonui, tačiau yra daug nežinomųjų.

„Nežinome, kada bus panaikintas karantinas, kokios išliks sąlygos po karantino, nežinome, kada bus galima organizuoti renginius uždarose patalpose. Mes ruošiamės vasaros sezonui, nuo kitos savaitės yra panaikinamas draudimas teikti apgyvendinimo paslaugas“, – sako vicemeras.

Sveikatos apsaugos ministerija konkrečius atsakymus dar rengia.

„Pagrindinė ir didžiausia rizika išlieka žmonių susibūrimai – tai galimybė per artimą kontaktą perduoti užkratą, tai, matyt, visos rekomendacijos ir bus susijusios su tam tikro fizinio kontakto vengimu, atstumo išlaikymu“, – tikina sveikatos apsaugos viceministras Aurelijus Veryga.

Tiesa, laukdamos vasaros savivaldybės varžosi, kuri savo verslininkus labiau palaiko: Vilnius skiria erdves lauko kavinėms, Klaipėda iš lauko kavinių nerinks vietinės rinkliavos, dovanoja dezinfekcinio skysčio, o Palanga savo verslininkus, kurie per karantiną negalėjo dirbti, atleis nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.