Verslas

2020.04.30 16:59

Karantino metu darbo pajamų netekusiems klaipėdiečiams – vienkartinė išmoka

išmokos dydžiai sieks nuo 180 iki 257 eurų
BNS2020.04.30 16:59

Klaipėdos miesto savivaldybė penktadienį pranešė karantino metu mokėsianti vienkartines išmokas darbo pajamų netekusiems klaipėdiečiams.

Išmokos dydis vienam gyvenančiam asmeniui arba pirmam bendrai gyvenančiam asmeniui – 257 eurai, antram bendrai gyvenančiam žmogui – 206 eurai, trečiam ir kiekvienam kitam bendrai gyvenančiam asmeniui – 180 eurų.

Ši išmoka bus skiriama asmenims, karantino metu netekusiems darbo pajamų ir susidūrusiems su nepalankiomis ekonominėmis ir finansinėmis pasekmėmis – darbo netekimu, pajamų sumažėjimu, rašoma savivaldybės pranešime.

„Darbo, tuo pačiu – ir pajamų netekimas, nežinia dėl ateities, šeimos gerovės yra rimtas išbandymas net ir stipriausiam žmogui. Materialinė parama, kurią gaus karantino sunkmetį patiriantys klaipėdiečiai, neišspręs visų problemų, tačiau, tikime, leis pajusti palaikymo stiprybę“, – pranešime teigė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos miesto savivaldybė pabrėžia, kad vienkartinė išmoka bus skiriama, jeigu dėl jos bus kreipiamasi ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo karantino atšaukimo dienos ir jei kreipimosi metu asmuo atitinka nustatytus reikalavimus.

Parama gali būti skiriama, kai vyresnis nei 18 metų vienas gyvenantis asmuo arba bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ne mažiau kaip tris mėnesius iki kovo 16 dienos arba karantino metu iki darbo pajamų netekimo dirbo ir tuo laikotarpiu gavo vidutines pajamas – darbo pajamas ne mažesnes nei minimalioji mėnesinė alga ir ne mažiau kaip vieną mėnesį yra netekęs 100 proc. darbo pajamų, išskyrus atvejus, kai nutraukus darbo sutartį buvo išmokėta išeitinė išmoka.

Į paramą gali pretenduoti klaipėdiečiai, jei vieno gyvenančio asmens arba bendrai gyvenančių asmenų vidutinės mėnesio pajamos, vienam asmeniui per tris pastaruosius mėnesius iki kreipimosi yra ne didesnės nei 257 eurai.

Į vienkartinę išmoką pretenduojantis asmuo turi pateikti motyvuotą laisvos formos prašymą ir pateikti dokumentus, patvirtinančius patirtas išlaidas bei apie vieno gyvenančio asmens arba bendrai gyvenančių asmenų trijų pastarųjų mėnesių iki kreipimosi pajamas.

Prašymai dėl šios materialinės paramos priimami Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.