Verslas

2015.10.17 22:34

Atidaryta pirmoji kaimo bendruomenės parduotuvė

Biržų rajono Kučgalio bendruomenė ėmėsi verslo ir įkūrė vienintelę miestelyje parduotuvę. Bendruomenė ketina plėsti paslaugas, žada gaminti produktus ir juos čia pat pardavinėti. 

Jei ne bendruomenės idėja, kaimas būtų likęs be parduotuvės, o dabar pardavėja kasdien užsako prekes ir rūpinasi, kad pirkėjams nieko netrūktų.

Kaimo parduotuvė lygiuojasi į miesto – pastatytas terminalas, per kurį galima mokėti mokesčius, bus galima išgerti ir kavos.

„Pirkėjai pasigenda ūkinių prekių, bet ateityje tikrai jų bus. Bet šiaip visko gauname ir visi labai patenkinti“, – teigė pardavėja Sandra Aukštikalnienė.

Bendruomenės pirmininkas sako norintis, kad senėjantys kaimo žmonės gautų kuo geresnes paslaugas. Dėl to jis stengėsi pastatyti terminalą, o ši paslauga kaimuose – naujovė

„Autobusai važiuoja kartą per dieną į Biržus – nuvažiuok per valandą, apsisuk ir sugrįžk. Be to, jie kursuoja labai nepatogiu laiku, o čia visi mokesčiai: ir pinigėlį pasiimti, ir pasidėti“, – džiaugėsi Kučgalio bendruomenės pirmininkas Stasys Valiukas.