Verslas

2020.04.30 15:17

Savarankiškai dirbantieji, pagal darbo sutartį gaunantys iki 607 eurų popieriuje, taip pat galės gauti subsidiją

Seimas ketvirtadienį nusprendė, kad 257 eurų mėnesinę valstybės subsidiją gaus ir tie savarankiškai dirbantys žmonės, kurie turi papildomas darbo sutartis, tačiau pagal jas atlyginimas neviršija minimalios algos. Už tokią Užimtumo įstatymo pataisą balsavo 98 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš.

Už tokią Užimtumo įstatymo pataisą balsavo 98 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš.

Nauja tvarka bus taikoma nuo karantino pradžios kovo 16-ąją.

„Valstietės“ Audronės Jankuvienės žiniomis, 75 tūkst. iš 205 tūkst. savarankiškai dirbančiųjų turi ir darbo sutartis. Pasak jos, dėl subsidijos jau kreipėsi 59 tūkst. žmonių, jiems išmokėta beveik 7,4 mln. eurų.

Dabar numatyta, kad dėl koronaviruso krizės praradę pajamas savarankiškai dirbantys žmonės subsidiją gauna, jeigu jie nedirba pagal darbo sutartį ir negauna jokių su darbo santykiais susijusių pajamų.

Savarankiškai dirbantiems asmenims karantino metu mokama 257 eurų išmoka per mėnesį. Savarankiškai dirbančiais asmenimis laikomi individualių įmonių savininkai, mažųjų bendrijų bei tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų tikrieji nariai, verslo liudijimų turėtojai bei asmenys, kurie verčiasi individualia veikla (advokatai, advokatų padėjėjai, notarai, antstoliai) arba individualia žemės ūkio veikla.