Verslas

2020.04.30 13:43

Pusė patikrintų įmonių nuotekas į vandenį leidžia netinkamai

Erika Alonderytė, BNS 2020.04.30 13:43

Pusė šiemet patikrintų įmonių, tvarkančių gamybos nuotekas ir išleidžiančių jas į paviršinį vandenį, tai daro netinkamai.

Aplinkos apsaugos departamentas, patikrinęs 43 įmones, teigia, kad dažniausiai įmonės nesilaiko taršos leidimų ar atliekų tvarkymo taisyklių. Be to, kai kuriose ne visos paviršinės nuotekos patenka į valymo įrenginius.

23 įmonėms nurodyta pašalinti pažeidimus, jos nubaustos administracine tvarka.

Pažeidimų rasta 10-yje įmonių Vilniuje, Raseiniuose, Biržuose, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Pagėgiuose, Kaišiadoryse, Jurbarke, Molėtuose, Kretingoje, Rokiškyje, Zarasuose, Šilalėje. Radviliškyje bei Marijampolėje.

Aplinkosaugininkai dar sausį skelbė, kad planuoja patikrinti apie 50 įmonių, valančių gamybos nuotekas. Tai nuspręsta po to, kai išaiškėjo, jog kartono gamybos bendrovė „Grigeo Klaipėda“ biologiškai neišvalytomis nuotekomis teršė Kuršių marias.

Aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė sausį sakė, kad iš viso sąraše yra 194 įmonės, pačios valančios nuotekas ir turinčios leidimus jas išleisti į aplinką, tačiau pirmiausia tikrintos rizikingiausios.