Verslas

2020.04.30 13:23

Kukuraitis: 200 eurų išmokų „Sodra“ anksčiau rugpjūčio išmokėti negalės

atnaujinta 13.56

Vyriausybei siūlant tik rugpjūtį išmokėti po 200 eurų sunkumų patiriantiems pensininkams, šalpos pensijų ir kitų socialinių išmokų gavėjams, ministras Linas Kukuraitis sako, kad ši data priklauso nuo „Sodros“ galimybių.

„Tai anksčiausias laikotarpis, kad žmonės gautų. Jeigu būtų rugsėjis, tai būtų dar geriau“, – ketvirtadienį Seime sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras.

Taip jis atsakė į opozicijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio klausimą, kodėl parama žmones pasieks tik rugpjūčio mėnesį, o „ne dabar ar bent birželio mėnesį anksčiausiai“.

L. Kukuraitis sako, kad anksčiau išmokėti pinigų negalima dėl „Sodros“ pajėgumų.

„Dabar „Sodra“ turi didžiulį apkrovimą dėl dabartinių priemonių (...) iki liepos turi paleisti anuitetų sistemą“, – sakė ministras.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišaukienė BNS paaiškino, kad anksčiau mokėti pinigų nebus galima dėl techninių priežasčių, susijusių su „Sodros“ informacinėmis technologijomis ir nuo liepos pradedamais mokėti anuitetais.

„Sodros“ vadovė Julita Varanauskienė sako, jog šis priedas prie pensijos nėra socialinio draudimo išmoka.

„Norint mokėti kitas išmokas, reikia laiko tinkamai techniškai pasiruošti. Atsižvelgiant ir į anksčiau suplanuotus darbus, ir epideminės situacijos metu kilusius iššūkius, ir į turimų sutarčių su informacinių technologijų rangovais terminus, įvykdyti užduotį birželio mėnesį neturime galimybių“, – komentare BNS sakė J. Varanauskienė.

200 eurų vienkartinę išmoką gautų beveik 910 tūkst. žmonių, gaunančių senatvės, našlių ir našlaičių, maitintojo netekimo, ištarnauto darbo laiko pensijas, taip pat kompensacijas už ypatingas sąlygas bei įvairias šalpos išmokas. Tam numatyta 182 mln. eurų.