Naujienų srautas

Verslas2020.04.30 12:33

Euro zonos šalims šaltas dušas – pirmąjį šių metų ketvirtį BVP susitraukė rekordinius 3,8 proc.

LRT.lt 2020.04.30 12:33

Duomenys rodo, kad euro zonos šalių ekonomika per pirmąjį šių metų ketvirtį smuko daugiausiai per visą istoriją – 3,8 proc. Ekspertai prognozuoja, kad antrojo ketvirčio duomenys bus dar prastesni.

Euro zonos šalių ekonomika per pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu 2019 metų laikotarpiu, susitraukė 3,8 proc., praneša „CNBC“.

Devyniolika euro zonos šalių patyrė vieną didžiausių ekonominių smūgių nuo COVID–19 sukeltų padarinių. Vokietija, Prancūzija, Ispanija ir Italija – keturios didžiausios euro zonos ekonomikos – yra tarp šešių šalių pasaulyje, turinčių didžiausią susirgimų nuo koronaviruso skaičių.

Dėl griežtų karantino apribojimų, šalyse kelioms savaitėms buvo uždarytos beveik visos nebūtinos paslaugos, o tai stipriai atsiliepė šalių ekonomikoms.

Europos Sąjungos BVP per pirmąjį šių metų ketvirtį sumažėjo 3,5 proc., o tai yra didžiausias nuosmukis nuo 1995 m., kada pradėti fiksuoti duomenys.

Prancūzijos ekonomika per pirmąjį šių metų ketvirtį susitraukė – 5,8 proc., Ispanijos – 5,2 proc.

Kaip pranešta trečiadienį, JAV ekonomika per pirmąjį šių metų ketvirtį smuko – 4,8 proc.

Taip pat skaitykite

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuvos BVP, lyginant su praėjusių metų tokiu pačiu laikotarpiu, padidėjo 2,5 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi