Verslas

2020.04.30 08:11

JAV centrinis bankas perspėja dėl koronaviruso keliamų grėsmių ekonomikai

ELTA 2020.04.30 08:11

JAV Federalinė rezervų sistema (FRS) paskelbė, kad koronaviruso pandemija jau sukėlė daugybę sveikatos ir ekonominių problemų, ir perspėjo, kad JAV ekonomika pandemijos padarinius patirs ir toliau.

Ši krizė „smarkiai paveiks ekonominį aktyvumą, darbo rinką ir infliaciją trumpuoju laikotarpiu, ji taip pat kelia grėsmę ekonomikai vidutiniu laikotarpiu“, – po dvi dienas trukusio posėdžio pranešė Federalinis laisvosios rinkos komitetas (FOMC).

JAV centrinis bankas nekeitė bazinės palūkanų normos, ji liko ties 0–0,25 proc. riba. FRS atstovai pabrėžė, kad palūkanų norma nebus keičiama, kol ekonomika nesusitvarkys su krizės padariniais.

FRS pranešimas pasirodė neilgai trukus po to, kai paaiškėjo, kad JAV ekonomika dėl koronaviruso pandemijos ir įvestų karantino priemonių pirmąjį metų ketvirtį susitraukė 4,8 proc.

Ekonomistai prognozuoja, kad antrąjį ketvirtį susitraukimas gali siekti net 40 proc., daugiausia dėl smarkiai sumažėjusio vidaus vartojimo ir verslo investicijų.

Nuo kovo vidurio darbo neteko 26 mln. amerikiečių, o didelės bendrovės jau skelbia apie dėl pandemijos atleidžiamus tūkstančius darbuotojų.

„Koronaviruso protrūkis kelia daugybę žmogiškųjų ir ekonominių sunkumų Jungtinėse Valstijose ir visame pasaulyje“, – teigiama FRS pranešime.