Verslas

2020.04.29 21:28

Epidemiologė: kol kas apie rekomendacijas šios vasaros atostogoms kalbame labai atsargiai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.29 21:28

Lietuvos pajūrio ir kitų kurortų verslininkai laukia rekomendacijų atostogų sezonui. Antradienį prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad jau reikėtų gairių, kaip Lietuva gyvens vasarą. Tačiau vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė sako, kad apie vasaros atostogas ir jų gaires galima kalbėti tik atsargiai, o pateikti rekomendacijas, pavyzdžiui, viešbučiams artimiausiu metu iš viso neplanuojama.

„Turėsime dar palaukti, kol grįšime į normalų, mums įprastą gyvenimą ir kalbant apie atostogas, norėtųsi labai atsargiai apie tai kalbėti, kol kas net apie rekomendacijas kalbame labai rezervuotai. Nors atrodo, kad epidemiologinė situacija dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje paskutiniosiomis dienomis yra gana nebloga, prognozės Europos Sąjungos pateiktos Lietuvai irgi atrodytų gana palankiai, tačiau vis tik turime būti labai atsargūs. Kaip matome protrūkiai, pavieniai susirgimai – jie tikrai neleidžia atsipalaiduoti ir neleidžia galvoti, kad jau viskas yra gerai ir galime tiesiog grįžti į tą įprastą gyvenimą“, – sako ji.

Žinios. Ašoklienė: kol kas apie rekomendacijas šios vasaros atostogoms kalbame labai atsargiai

Epidemiologė pabrėžia, kad dar ilgai teks laikytis numatytų nurodymų, o šiųmetės atostogos bus kitokios.

„Nuo visų mūsų labai priklauso, kokia situacija bus. Sušvelnintos karantino sąlygos, pakankamai daug atlaisvinta veiklų, pakankamai daug galime sau leisti susitikti, leisti laiką kavinėse, tačiau mes labai atidžiai sekame situaciją ir nuo to priklausys, kokios dar priemonės gali būti taikomos, atlaisvinamos. Žinoma, jeigu situacija gėrės, kažkokių sušvelninimo priemonių bus galima tikėtis, tačiau srautų valdymas, atstumia, asmens higienos laikymasis, tai greičiau išliks visą laiką. Atskirai rizikos grupei karantino sąlygos nešvelnėja. Jie patys turi saugotis ir mes juos turime saugoti nuo galimo užsikrėtimo“, – LRT TELEVIZIJAI sako L. Ašoklienė.

Kol kas neskubama teikti gairių viešbučiams, kaip jiems leidus atsidaryti reikės dirbti. Užsienyje jau pateikiamos gairės, pavyzdžiui, kad negalės būti vadinamojo „švediško stalo“.

„Kol kas rekomendacijų neturime. Noriu priminti, kad dabar draudžiami bet kokie masiniai renginiai, susibūrimai ir tas masiškumas apsiriboja grupėmis iki 2 asmenų. Tai tas ribojimas labai svarbus. Jei situacija šiek tiek gėrėtų, galbūt būtų galima svarstyti kažkokias rekomendacijas kalbant apie atostogas, lankytinas vietas, tačiau kol kas nedrįsčiau pateikti rekomendacijų ir viešbučiams drąsiai pasakyti, kad jūs rinkitės taip ir kitaip. Reikia kol kas stebėti situaciją“, – teigia epidemiologė.

Kaukių dėvėjimo taisyklių švelninimas jau bus taikomas nuo ketvirtadienio, tačiau nespėliojama, kada visose viešose vietose bus galima pasirodyti be jų.

„Šiai dienai, kokie pateikti siūlymai dėl karantino švelninimo, tai užmiesčiuose, miškuose, ne viešose vietose kaukių dėvėjimas bus atlaisvintas, tačiau iki to tokio visiško atlaisvinimo, apie tai kol kas nekalbama“, – tikina ji.

LRT.lt primena, kad Vyriausybė pritarė trečiajam karantino švelninimo etapui. Jau nuo ketvirtadienio atnaujinama turgaviečių veikla, bus leidžiami skrydžiai į užsienį, o reikalavimas dėvėti apsaugines kaukes nebus taikomas esant už gyvenamosios vietovės ribų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.