Verslas

2020.04.29 19:02

Klaipėdoje lauko kavinės atleidžiamos nuo vietinės rinkliavos

atnaujinta 19.47
BNS2020.04.29 19:02

Lauko kavinėms Klaipėdoje vietinės rinkliavos nereikės mokėti visus 2020 metus, pranešė savivaldybė.

Nuo rinkliavos atleistos ir paplūdimio kavinės, veikiančios Giruliuose, Melnragėje ir Smiltynėje.

Tokį sprendimą uostamiesčio savivaldybės taryba priėmė trečiadienį.

„Siekiame padėti verslui išgyventi šį nelengvą laikotarpį. Tikiuosi, kad sutaupytas lėšas lauko kavinių savininkai sėkmingai panaudos darbo vietoms išsaugoti bei verslui išlaikyti, o atnaujinama veikla prisidės ir prie miesto gyvybingumo“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pernai Klaipėdos miesto savivaldybė buvo išdavusi 157 leidimus lauko kavinių veiklai, surinko 46,6 tūkst. eurų vietinės rinkliavos.

Anot pranešimo, tie verslininkai, kurie už leidimus jau yra sumokėję, galės kreiptis dėl pinigų grąžinimo.

Klaipėdos miesto savivaldybė karantino metu atsidarančias lauko kavines nemokamai žada aprūpinti dezinfekciniu skysčiu, skirtu teritorijai dezinfekuoti.

Vilniaus miesto savivaldybė pažadėjo kavinių, lauko kavinių, ne maisto prekių paviljonų, gėlių ir suvenyrų kioskų savininkams grąžinti rinkliavą už tiek dienų, kiek verslininkai ir prekiautojai negalėjo pasinaudoti išduotais leidimais. Rinkliava bus grąžinama ir tais atvejais, kai viešoje erdvėje esančioje prekybos vietoje jau prasidėjo remonto darbai, t. y. gatvių, šaligatvių remontas ir kiti, o verslas dėl to negali dirbti.

Vilniaus miesto politikai nusprendė visus 2020-uosius nerinkti mokesčio iš lauko kavinių už išnešamus į lauką staliukus.

Kaunas nutarė, kad iki 100 proc. gali būti mažinamas nuomos mokestis tiems, kieno veikla buvo visiškai uždrausta karantino laikotarpiu ir jie neturėjo galimybės jos vykdyti alternatyviais būdais.

LRT.lt primena, kad Vyriausybė pritarė trečiajam karantino švelninimo etapui.

Jau nuo ketvirtadienio atnaujinama turgaviečių veikla, bus leidžiami skrydžiai į užsienį, o reikalavimas dėvėti apsaugines kaukes nebus taikomas esant už gyvenamosios vietovės ribų.