Verslas

2020.04.29 14:30

Startuoja kovai su pandemijos padariniais skirta iniciatyva, kuri teiks nemokamą teisinę pagalbą

LRT.lt 2020.04.29 14:30

Siekdama prisidėti prie spartesnio COVID-19 protrūkio sukeltos krizės įveikimo regione ir augimo po jos, teisės firma „Sorainen“ pradeda iniciatyvą „Shared Mission“, kurios metu suteiks 100 tūkst. Eur vertės teisines bei mokestines konsultacijas Baltijos šalyse ir Baltarusijoje veikiančioms organizacijoms ir iniciatyvoms, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Į jas pretenduoti galės kuriantys koronaviruso protrūkio suvaldymui ir jo pasekmių mažinimui skirtus produktus, paslaugas ar iniciatyvas.

Teisės firmos vadovaujantis partneris Laimonas Skibarka sako, kad į paramą pretenduojantys projektai gali būti tiek lokalūs, tiek regioniniai. Priimtos iniciatyvos gali tikėtis konsultacijų intelektinės nuosavybės, duomenų apsaugos, kibernetinio saugumo, sutarčių, mokestinės aplinkos ir kitais teisės bei mokesčių klausimais.

„Pasinaudoti konsultacijomis kviečiamos tiek privačios, tiek valstybinės bei nevyriausybinės organizacijos, kuriančios projektus, padėsiančius kovoti su pandemijos padariniais. Organizacijoms keliama dar viena sąlyga – jos turi vykdyti veiklą bent vienoje iš regiono šalių“, – sako jis.

Dalyvių paraiškų laukiama iki 2020 m. gegužės 19 d. Planuojama, kad projektas „Shared Mission“ bus tęstinis – kaip teigiama pranešime, vertinant pirmąsias paraiškas, tikimasi išsigryninti projektų atrankos kriterijus ir nustatyti svertus, pagal kuriuos parama būtų proporcingai paskirstyta visoms regiono šalims.