Naujienų srautas

Verslas2020.04.29 10:05

Investuotojų dėmesio centre – FED posėdis

Akcijų indeksų kryptys JAV ir Europoje išsiskyrė.

Europos akcijų „Stoxx Europe 600“ indeksas (+1,68 proc.) pakilo į septynių savaičių aukštumas, vis daugiau šalių skelbiant apie karantino priemonių švelninimą.

„Fitch“ sumažino Italijos kredito reitingą iki „BBB-“ – vienu laipteliu aukščiau, negu neinvesticinis. JAV akcijų indeksai vakar smuktelėjo, labiausiai pigo technologijų sektoriaus bendrovių akcijos („S&P 500“ -0,52 proc., „Dow Jones“ -0,13 proc., NASDAQ -1,40 procento).

Vartotojų pasitikėjimo indeksas balandį JAV nukrito iki žemiausio lygio nuo 2014 metų. Tiesa, investuotojų nuotaika jau pasibaigus prekybos sesijai pagerėjo.

„Google“ valdančios „Alphabet“ akcijų kaina smuktelėjo 3,01 proc., bet po-prekybinės sesijos metu pašoko 7,98 proc. paaiškėjus, kad bendrovės pirmojo ketvirčio pajamos pranoko lūkesčius. JAV Energetikos informacijos administracijos agentūra šiandien paskelbs žaliavos atsargų duomenis – manoma, kad atsargos šalyje padidėjo keturioliktą savaitę iš eilės.

Šiandien pinigų politikos sprendimus skelbs FED. Palūkanų normų pokyčių nesitikima, bet rinkos dalyviai lauks banko vadovo L. Powell‘o pasisakymo dėl to, kokių papildomų priemonių gali būti imamasi jeigu ekonominė situacija blogėtų, ir kada FED manymu ekonomika turėtų pradėti veikti įprastu ritmu. Azijos akcijų biržose šįryt vyrauja nuosaikus optimizmas – daugumos indeksų pokyčiai 8.30 val. Lietuvos laiku buvo teigiami, bet nesiekė 1 procento.

Finansinius rezultatus skelbusios bendrovės tai padarė jau pasibaigus prekybai. „Apranga“ pranešė, kad pirmojo ketvirčio apyvarta sumažėjo 7,9 proc. (iki 45,8 mln. eurų), o veiklos nuostolis išaugo nuo 0,6 iki 1,9 mln. eurų. Bendrovės teigimu, dėl įvestų karantino priemonių vien kovo mėn. buvo prarasta 10 mln. eurų apyvartos (su PVM) ir 2,5 mln. eurų pelno prieš mokesčius.

„Novaturo“ pajamos pirmąjį ketvirtį sumažėjo 18,9 proc. (iki 23,4 mln. eurų), grynasis nuostolis išaugo nuo 0,15 iki 0,35 mln. eurų.

Vakar aktyviausiai prekiauta estų mažmenininkės „Tallinna Kaubamaja Grupp“ akcijomis, kurių perleista už 465,3 tūkst. eurų, akcijų kaina pakilo 2,60 proc. (iki 7,90 euro už akciją).

„Rokiškio sūris“ (-0,80 proc.) pranešė apie negamybinėse patalpose kilusį gaisrą, bet patikino, kad didelių nuostolių bendrovė dėl to nepatirs.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi