Naujienų srautas

Verslas2015.10.16 16:42

Vicemeras: Vilniaus valdžia TEC perimti ketina perimti iki metų pabaigos

ELTA 2015.10.16 16:42

Sostinės savivaldybės valdomi Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) šiuo metu neveikiančią trečiąją termofikacijos elektrinę (TEC-3) iš „Vilniaus energijos“ ketina perimti iki šių metų pabaigos, teigia vicemeras. Anot Valdo Benkunsko, svarbiausia, kad „Lietuvos energija“ sutinka derėtis dėl TEC-3 įsigijimo.

„Iki Naujųjų metų, iki kol įsigalios vyriausybės sprendimai dėl VIAP kvotų panaikinimo, mes turėsime tuos klausimus išspręsti“, – BNS sakė V.Benkunskas.

Energetikos ministras Rokas Masiulis sako, kad panaikinus termofikacinių elektrinių elektros gamybos kvotas, turėtų būti išspręstas klausimas ir dėl Vilniaus elektrinės likimo.

„Energetikos ministerija yra pasirengusi aktyviai įsitraukti į diskusijas dėl jos ateities. Pritarčiau, kad rūpintis elektros tiekimo saugumu – ne savivaldybės funkcija. Vienas galimų sprendimų galėtų būti, jei šią elektrinę įsigytų „Lietuvos energija“. Energetikos ministerija pritartų tokiam sprendimui“, – ministro komentarą BNS perdavė jo atstovas spaudai.

Anot V. Benkunsko, sprendimą dar turės priimti miesto taryba, be to, reikės atlikti turto vertinimą.

„Bus daug procedūrų, techninių, teisinių, bet čia mažiausia bėda. Svarbiausia, kad šioje vietoje yra tam tikras politinis sprendimas – „Lietuvos energija“ paskelbė, kad jie ruoštųsi perimti TEC-3 už rinkos kainą. Toliau ruošiamės perėmimui elektrinės iš „Vilniaus energijos“, kaip su darbuotojais išsispręsti“, – BNS sakė V. Benkunskas.

„Vilniaus energijos“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas BNS sakė, kad dabartinė Vilniaus miesto ir Prancūzijos koncerno „Veolia“ (buvusi „Dalkia“) sutartis dėl šilumos ūkio nuomos numato, kad nenaudojamas turtas gali būti perduotas savininkui anksčiau nei baigiasi sutartis. Anot jo, perdavimo procedūros bus atliekamos pagal sutartį.

V. Benkunskas aiškino, kad perimant jėgainę iš „Vilniaus energijos“, tam turės pritarti ir miesto taryba.

„Reikės taryboje sprendimo, nes tai yra nuomos sutartis, kuri galioja iki 2017 metų pirmojo ketvirčio. Jeigu kažkoks objektas išimamas iš bendro turto sąrašo, kuris buvo perduotas 2002 metais, tai yra sutarties koregavimas, o bet kokie sutarties koregavimai gali būti daromi tik miesto taryboje“, – sakė vicemeras.

Pasak jo, Vilniaus šilumos tinklai artimiausiu metu skelbs TEC-3 turto vertinimo konkursą – reikia išsiaiškinti, kiek jėgainė kainuoja. Be to, su „Vilniaus energija“ reikia susitarti, ką daryti su 200 jėgainės darbuotojų – galbūt juos galima perkelti į kitas jėgaines.

„Lietuvos energija“, kuri netoli TEC-3 su ES parama ketina statyti naują kogeneracinę jėgainę, penktadienį paskelbė, kad iki šiol nebuvo galimybių įvertinti elektrinės, tačiau tokia galimybė atsiras, savivaldybei ją perėmus. Perimant turtą, bus būtina atlikti išsamią techninę, finansinę ir ekonominę analizę, o TEC turto vertę turi įvertini ekspertai.

„Vilniaus energija“ ketvirtadienį pranešė ketinanti perduoti TEC-3, nes kitąmet, panaikinus elektros gamybos kvotas, nebesiruošia naudoti jėgainės. N. Mikalajūnas BNS sakė, kad prašymas savivaldybei pateiktas ketvirtadienį.

„Vilniaus energijos“ prezidentas Linas Samuolis sakė, kad vyriausybei praėjusią savaitę nutarus nuo kitų metų panaikinti viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kvotas elektrinėms, TEC-3 veikla tampa neįmanoma, nes technologija neleidžia gaminti šilumos, negaminant elektros.

L. Samuolio teigimu, jei Vilniaus šilumos tinklai atsisakytų perimti apie 200 elektrinės darbuotojų, „Vilniaus energija“ pati išmokės išeitines kompensacijas – tam suformuotas 1,5 mln. eurų fondas.

Sutartis dėl Vilniaus šilumos ūkio nuomos su „Veolia“ baigiasi 2017 metų vasarį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi