Verslas

2020.04.28 14:25

Vaičiūnas: šiuo metu iš „Invegos“ priemonių yra pateikta paraiškų už daugiau nei 66 mln. eurų

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2020.04.28 14:25

Laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, kad šiuo metu iš įmonės „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) priemonių yra gauta paraiškų už daugiau nei 66 mln. eurų.

„Kalbant apie visą statistiką, šiandien iš „Invegos“ priemonių yra pateikta paraiškų už daugiau negu 66 mln. eurų ir iš esmės didžiausias efektas bus tuo metu, kai patys bankai bus pasirengę teikti lengvatines paskolas ir didžiosioms įmonėms.

Šiuo atveju kalbama apie šimtus tūkstančių eurų – tokia parama naudojosi pirmiausia smulkios ir vidutinės įmonės“, – nuotolinėje Pandemijos ekonomikos konferencijoje antradienį sakė Ž. Vaičiūnas.

Ministro teigimu, artimiausiu metu bankai turėtų būti pasiruošę pradėti teikti lengvatines paskolas didžiosioms įmonėms.

„Šita priemonė paleista nuo balandžio vidurio, bet šiuo metu bankai sudarinėja sutartis ir artimiausiomis dienomis jie, matyt, bus pasiruošę startuoti. Turime galbūt tam tikrą problemą, kad turime finansinius tarpininkus, ir natūralu, kad jiems taip pat reikalingas laikas, pasiruošimas“, – kalbėjo Ž. Vaičiūnas.

Seimas yra patvirtinęs ekonomikos skatinimo planą, kuriuo siekiama padėti išsaugoti darbo vietas ir pajamas, padėti verslui išsaugoti likvidumą, užtikrinti valstybės iždo likvidumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt