Verslas

2020.04.28 13:26

„Wizz Air“ nuo penktadienio atnaujins skrydžius iš Vienos

atnaujinta 16.36
ELTA, BNS2020.04.28 13:26

Vengrijos pigių skrydžių oro linijų bendrovė „Wizz Air“ paskelbė nuo penktadienio atnaujinanti skrydžius iš Vienos. Per artimiausias kelias savaites bendrovė ketina iš Vienos skraidinti į daugiau nei 20 miestų.

Nuo gegužės 1 d. bus atnaujinti skrydžiai iš Vienos į Salonikus, Dortmundą, Lisaboną, Oslą ir Eindhoveną, o skrydžiai į kitus miestus iš Vienos bus atnaujinti vėliau gegužę.

Bendrovė taip pat ketina skraidinti iš Vienos į Romą, Milaną, Tenerifę ir Valensiją, tačiau, perspėjo „Wizz Air“, „dėl greitų kelionių apribojimų pokyčių, sąrašas gali keistis“.

Oro linijų bendrovė patikino nusprendusi imtis saugumo priemonių, kurios sumažins užsikrėtimo riziką. Tarp priemonių – lėktuvų dezinfekavimas kiekvieną naktį, atstumo tarp žmonių reikalavimai registruojantis oro uoste ir lipant į lėktuvą. Lėktuvuose keleiviams taip pat bus dalijamos dezinfekcinės servetėlės.

„Wizz Air“ taip pat žada apmokyti skrydžio palydovus „atpažinti ir elgtis su užsikrėtusiais žmonėmis“.

Savaitgalį bendrovė pranešė atnaujinanti veiklą Londono Lutono oro uoste, iš ten „Wizz Air“ skraidins į daugiau ne dešimtį miestų, daugiausia Rumunijoje.

„Wizz Air“ taip pat ketina atnaujinti veiklą Budapešte ir gegužę iš ten skraidinti į Madridą ir Berlyną.

„Wizz Air“ komentare BNS teigia, kad dar anksti kalbėti apie pirmąsias keliones iš Lietuvos.

„Šiuo metu dar per anksti skelbti pirmuosius maršrutus iš Lietuvos ir spėlioti vasaros kryptis. Apie šiuos planus atskirai informuosime žiniasklaidą atitinkamu metu. Mūsų tinklas ir kryptys iš Lietuvos yra labai priklausomi tiek nuo šios, tiek ir nuo kitų šalių priemonių siekiant užkirsti kelią viruso plitimui. Tikimės, kad „Wizz Air“ galės vykdyti daug skrydžių abiem kryptimis – į Lietuvą ir iš jos“, – sako „Wizz Air“.

Tuo metu Lietuvos kelionių organizatoriai skelbia, jog Latvijos oro linijos „Air Baltic“ jau gegužės 13 dieną planuoja atnaujinti kai kuriuos skrydžius, o pirmasis jų bus iš Rygos į Vilnių. Bendrovė jau parduoda bilietus į šį reisą. „Air Baltic“ atstovai Lietuvoje BNS žadėjo informaciją pateikti vėliau.

Tuo metu Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ vadovas Michaelas O'Leary interviu „Financial Times“ sakė manantis, kad oro susisiekimo apribojimai Europoje bus atšaukti liepą – tuomet „Ryanair“ planuoja atkurti 40 proc. skrydžių ir tikisi, kad lėktuvai bus užpildyti 50-60 procentų. Rugpjūtį bendrovė tikisi atkurti 60 proc., rugsėjį – iki 80 proc. skrydžių.

Tačiau jis pabrėžė, kad bendrovė neatnaujins skrydžių, jei bus reikalaujama vidurines vietas kiekvienoje eilėje palikti tuščias, taip išlaikant didesnį atstumą tarp žmonių.

Kelionių agentūra „BPC Travel“ pranešė, jog gegužės 2 dieną planuojamas skrydis iš Vilniaus į Londoną, tačiau keleiviai privalo turi turėti gyvenamąją vietą ar sutartį darbui Anglijoje.

Lietuvoje oro erdvė keleiviniams skrydžiams siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą buvo uždaryta balandžio pradžioje.

Lietuvos oro uostai praėjusią savaitę paskelbė, kad atnaujinus susisiekimą oru pirmiausia būtų svarstoma apie skrydžius į Frankfurtą, Kopenhagą ir Varšuvą.

Nuo koronaviruso pandemijos ypač nukentėjo aviacija, o daugelio oro linijų finansinė padėtis yra prastos būklės, nes skrydžių paklausa iki ankstesnio lygio gali neatsigauti dar kelis metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt