Verslas

2020.04.28 12:09

VMI primena: baudos už greičio viršijimą ar karantino pažeidimus nedingsta, laiku nesumokėjus – išieškos antstoliai

LRT.lt 2020.04.28 12:09

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, jog informaciją apie gautas administracines baudas pvz., už greičio viršijimą, dėl karantino pažeidimų ir kt., gyventojai gali pasitikrinti prisijungę prie Mano VMI, o jų laiku nesumokėjus baudų išieškojimas bus perduodamas antstoliui

Sistemoje baudą galima iš karto ir sumokėti, o tiems gyventojams, kurie šiuo metu susiduria su finansiniais sunkumais ir to padaryti negali, reikėtų nedelsti ir kreiptis į VMI dėl mokėjimo atidėjimo arba išdėstymo dalimis.

Nesumokėtoms administracinėms baudoms mokestinės pagalbos priemonės nėra taikomos, todėl jų išieškojimas vyksta įprasta tvarka.

Nesumokėtoms administracinėms baudoms mokestinės pagalbos priemonės nėra taikomos, todėl jų išieškojimas vyksta įprasta tvarka.

„VMI informuoja gyventojus apie jiems paskirtas baudas bei pradelstą sumokėti terminą e. paštu. Jei gyventojas Mano VMI įkelto pranešimo neperskaito, tuomet jis siunčiamas ir asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresu“, – teigia VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova, pažymėdama, kad po pranešimo išsiuntimo gyventojui nesumokėjus administracinės baudos, jos išieškojimas perduodamas antstoliui, o gyventojas patiria papildomų išlaidų, nes turi sumokėti ir išieškojimo vykdymo išlaidas.

Šiuo metu 11 tūkst. gyventojų VMI jau yra informavusi apie paskirtas ir nesumokėtas baudas, tačiau baudų jie iki šiol nesumokėjo, o dėl baudų mokėjimų atidėjimo ar išdėstymo į mokesčių administratorių nesikreipė. Artimiausiu metu dar 10 tūkst. gyventojų sulauks VMI pranešimų apie nesumokėtas baudas. Bendra šių 21 tūkst. gyventojų baudų suma už administracinius nusižengimus šiuo metu yra apie 6,2 mln. eurų.