Verslas

2020.04.28 10:54

Konkurencijos taryba ragina tiekėjus nesitaikstyti su galimu prekybininkų spaudimu

BNS 2020.04.28 10:54

Konkurencijos taryba paragino maisto prekių ir gėrimų tiekėjus nesitaikstyti su galimu didžiųjų prekybos tinklų spaudimu per karantiną išnaudoti rinkodarai numatytą metinį biudžetą ar kitaip pažeisti įstatymą.

Anot tarybos pranešimo, didžiosios prekybos įmonės – „Maxima LT“, „Palink“, „Rimi Lietuva“, „Norfos mažmena“ ir „Lidl Lietuva“ – per karantiną gali pasinaudoti savo derybine galia ir tiekėjų atžvilgiu taikyti nesąžiningus veiksmus.

„Pastaruoju metu, sumažėjus prekybos tinkluose skelbiamų akcijų bei nuolaidų, taryba įžvelgia riziką, jog mažmeninės prekybos įmonės maisto ir gėrimų tiekėjų atžvilgiu gali taikyti sąžiningos prekybos praktikai prieštaraujančius veiksmus, pavyzdžiui, spausti tiekėjus, kad šie išnaudotų rinkodarai numatytą metinį biudžetą“, – rašoma pranešime.

Tarybos teigimu, prekybininkams draudžiama iš tiekėjo reikalauti apmokėti dalį pardavimo skatinimo išlaidų ar kitaip reikalauti už jas atlyginti, išskyrus, kai raštu susitariama dėl apmokėjimų ir pardavimo skatinimo veiksmų.

Reikalavimas išnaudoti rinkodaros biudžetą prieštarautų Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymui. Dėl jo pažeidimų pernai taryba atliko du tyrimus ir skyrė 123,6 tūkst. eurų baudų.

Institucijos nuomone, bendrovių veiksmai, kai tiekėjai privalėjo sumokėti visas iš anksto pardavimo skatinimui numatytas sumas arba jas perkelti į kitų metų biudžetą, nepriklausomai nuo skatinimo veiksmų, sukėlė tiekėjams papildomą finansinę naštą.