Verslas

2020.04.28 10:34

Kredito sektorius vienijasi: paskolų grąžinimą atidės daugiau rinkos dalyvių

LRT.lt2020.04.28 10:34

Į Lietuvos bankų asociacijos (LBA) kvietimą suteikti gyventojams bei įmonėms, nukentėjusioms nuo COVID-19, paskolų grąžinimo atostogas jau atsiliepė dar penki finansų ir kredito rinkos dalyviai. Jie prisijungė prie atviro moratoriumo dėl laikino kredito įsipareigojimų atidėjimo privatiems klientams. Dvi iš šių bendrovių jau pasirašė ir antrąjį moratoriumą – dėl paskolų atidėjimo įmonėms, rašoma LBA pranešime.

Jungtinė centrinė kredito unija „Kreda“ ir AB „Mano bankas“ prisijungė prie abiejų LBA moratoriumų: dėl įsipareigojimų atidėjimo privatiems ir verslo klientams. Prie moratoriumo dėl paskolų įmokų atidėjimo privatiems klientams taip pat prisijungė kredito unija „Saulėgrąža“, UAB „Saugus kreditas“ ir AS „Inbank“ filialas.

„COVID-19 poveikis namų ūkių ir įmonių finansams reikalauja vieningumo, solidarumo ir operatyvių sprendimų. Šioje situacijoje kredito įstaigos gali skubiai atidėti paskolų grąžinimą.

Iškėlę vadinamųjų paskolų atostogų suteikimo idėją, jungtis prie šios iniciatyvos pakvietėme visus jai pritariančius finansų ir kredito rinkos atstovus“, – akcentavo LBA prezidentas Mantas Zalatorius.

Vadovaujantis atvirais moratoriumais, finansinių įsipareigojimų turinčių gyventojų ir įmonių, susidūrusių su sunkumais dėl COVID-19, prašymu jiems suteikiamos vadinamosios paskolų įmokų atostogos. Šiuo laikotarpiu klientams lieka mokėti tik palūkanas ar kitus periodinius mokėjimus.

Būsto paskolos grąžinimas šitaip gali būti atidėtas iki vienerių metų, vartojimo kreditų ir lizingo grąžinimas fiziniams klientams bei verslo paskolų įmokos įmonėms – iki pusės metų. Moratoriumas taikomas toms verslo paskoloms, kurių įmonių grupei sudaro iki 5 mln. eurų.

Individualiai sprendžiama tik dėl tų klientų, kurie jau iki 2020 m. kovo 16 d., t. y. iki karantino dėl COVID-19 Lietuvoje pradžios, turėjo reikšmingų finansinių problemų, vėlavimų ar nemokų.

Praėjusią savaitę įsigalioję moratoriumai veikia iki 2020 m. liepos 1 d.

Susipažinti su moratoriumo tekstu galima LBA interneto svetainėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt