Verslas

2020.04.28 10:09

Skvernelis: pirmieji žingsniai dėl skrydžių atnaujinimo galėtų būti tik apie gegužės 10–15 dieną

„Wizz Air“ komentaras; atnaujinta 16.23
Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt, BNS2020.04.28 10:09

Su tam tikrais skrydžių ribojimais teks gyventi dar ilgai, o skrydžių atnaujinimo laukiantiems gyventojams jo nederėtų tikėtis bent artimiausias porą savaičių. Taip prieš Seimo posėdį teigė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Galėtume orientuotis apie pirmus žingsnius apie gegužės 10–15 d.“, – paklaustas apie skrydžių atnaujinimą tvirtino S. Skvernelis.

Anot jo, vis dėlto svarbu atsiminti, kad skrydžiai ir toliau bus ribojami, jie nevyks į ar iš šalių, kurios netaiko karantino režimo ar yra masinio koronaviruso platinimo židiniai.

„Taip, Vyriausybė svarstys, kaip atstatyti skrydžius Vilniaus oro uoste, bet tai tikrai ne šiuo metu“, – patikino S. Skvernelis.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius tarp pirmų galimų skrydžių krypčių įvardijo Latviją, Vokietiją ir Lenkiją.

„Pirmieji skrydžiai galėtų būti į Latviją, Vokietiją, Lenkiją, jei tos šalys atgaivins piliečių priėmimą, nes ir Vokietijoje, ir Lenkijoje galioja dviejų savaičių karantinavimas, taigi piliečiai, kurie išskris į tas šalis, privalės laikytis karantinavimosi sąlygų“, – antradienį Seime žurnalistams sakė J. Narkevičius.

Ministras teigė, jog kol kas Lietuvą apie pasirengimą atgaivinti skrydžius yra informavusi Vokietijos skrydžių bendrovė „Lufthansa“.

„Pusiau oficialiai kreipėsi „Lufthansa“, siūlydama, kada galėtų atskristi į Lietuvą, atnaujinti skrydžius, jie yra pasiruošę. Bet aš žinau, kad ir kitos kompanijos pardavinėja bilietus, „Ryanair“, „Wizzair“ vykdo bilietų pardavimą ir kitose šalyse atskristi į Lietuvą, ir kada tas laikotarpis įvyks, priklausys nuo COVID-19 komisijos sprendimo“, – sakė J. Narkevičius.

Paklaustas apie į Novergiją dirbti norinčius grįžti lietuvius, ministras pirmininkas sakė, kad šiems žmonėms derėtų ieškoti alternatyvų ir keliauti per kitas šalis: Latviją, Estiją, galbūt Vokietiją.

„Wizz Air“: šiuo metu dar per anksti skelbti pirmuosius maršrutus iš Lietuvos ir spėlioti vasaros kryptis

Vengrijos pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ taip pat skelbia parduodanti bilietus nuo gegužės 13 dienos iš Vilniaus į Londoną, o nuo 17 dienos – į Milaną, Oslą, Paryžių ir kitus miestus.

„Wizz Air“ komentare BNS teigia, kad dar anksti kalbėti apie pirmąsias keliones iš Lietuvos.

„Šiuo metu dar per anksti skelbti pirmuosius maršrutus iš Lietuvos ir spėlioti vasaros kryptis. Apie šiuos planus atskirai informuosime žiniasklaidą atitinkamu metu. Mūsų tinklas ir kryptys iš Lietuvos yra labai priklausomi tiek nuo šios, tiek ir nuo kitų šalių priemonių siekiant užkirsti kelią viruso plitimui. Tikimės, kad „Wizz Air“ galės vykdyti daug skrydžių abiem kryptimis – į Lietuvą ir iš jos“, – sako „Wizz Air“.

„Air Baltic“ atstovai Lietuvoje BNS žadėjo informaciją pateikti vėliau.

Tuo metu Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ vadovas Michaelas O'Leary (Maiklas O'Liris) interviu „Financial Times“ sakė manantis, kad oro susisiekimo apribojimai Europoje bus atšaukti liepą – tuomet „Ryanair“ planuoja atkurti 40 proc. skrydžių ir tikisi, kad lėktuvai bus užpildyti 50-60 procentų. Rugpjūtį bendrovė tikisi atkurti 60 proc., rugsėjį – iki 80 proc. skrydžių.

Tačiau jis pabrėžė, kad bendrovė neatnaujins skrydžių, jei bus reikalaujama vidurines vietas kiekvienoje eilėje palikti tuščias, taip išlaikant didesnį atstumą tarp žmonių.

Kelionių agentūra „BPC Travel“ pranešė, jog gegužės 2 dieną planuojamas skrydis iš Vilniaus į Londoną, tačiau keleiviai privalo turi turėti gyvenamąją vietą ar sutartį darbui Anglijoje.

Lietuvoje oro erdvė keleiviniams skrydžiams siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą buvo uždaryta balandžio pradžioje.

Lietuvos oro uostai praėjusią savaitę paskelbė, kad atnaujinus susisiekimą oru pirmiausia būtų svarstoma apie skrydžius į Frankfurtą, Kopenhagą ir Varšuvą.