Verslas

2020.04.28 09:30

VMVT imsis viešojo maitinimo įstaigų – tikrins, ar nenusižengiama karantino taisyklėms

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.04.28 09:30

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys antradienį pranešė, kad šią savaitę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pradės viešojo maitinimo įstaigų patikrą, siekiant išsiaiškinti, ar įstaigos laikos karantino taisyklių.

„Šią savaitę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradės tikrinti ir viešojo maitinimo įstaigas, taip kad joms irgi reikėtų būti pasiruošusioms, saugoti ir savo darbuotojus, ir savo klientus“, – antradienį spaudos konferencijos metu pranešė G. Surplys.

Anot jo, kontroliuojančios institucijos pastebi, kad sušvelninus karantino dėl koronaviruso sąlygas, verslas kol kas taisyklėms nenusižengia.

Tiesa, anot jo, šiuo metu daugiausiai fiksuojami pažeidimai, susiję su darbuotojų saugos reikalavimų nepaisymu.

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad jų patikros metu matosi, kad karantino sąlygų akyliau laikosi vis daugiau prekybos vietos. Kol kas dar vis daugiausiai pažeidimų nustatoma dėl darbuotojų saugos, tai yra nematuojama darbuotojams temperatūra ir panašiai“, – pasakojo G. Surplys.

Jo teigimu, policija per praėjusią parą surašė 82 administracinių nusižengimų protokolus dėl karantino taisyklių nesilaikymo.

Lietuvoje nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų. Iš viso jau nustatyti 1449 atvejai, pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 474.

Sekmadienį buvo praneša apie 467 pasveikusius asmenis, iš jų 94 – medikai. Nuo COVID-19 šalyje mirė 44 žmonės.