Verslas

2020.04.28 08:52

Kukuraitis sako, kad subsidijos už prastovas išmokėtos 96 proc. įmonių

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.04.28 08:52

Praėjusią savaitę ministras L. Kukuraitis LRT RADIJUI teigė, kad valstybės subsidijos verslą turėtų pasiekti gerokai greičiau nei iki šiol. Paklaustas, kokia yra dabartinė padėtis, jis sako, kad yra išmokėti 96 proc. visų paprašytų subsidijų.

„11,7 tūkst. įmonių jau yra gavusios išmokas ir suma siekia beveik 10 mln. eurų. Toliau raginame kreiptis, nes per balandį galima paprašyti subsidijų už kovą, vėliau bus galima teikti tik už balandį“, – pažymi L. Kukuraitis.

Anot L. Kukuraičio, subsidijos yra išmokamos per dvi dienas nuo prašymo pateikimo.

„Pati pradžia su išmokomis, reikia pripažinti, užtruko, bet praėjusią savaitę tempas išaugo iki maksimalaus ir jis turėtų būti užtikrinamas iki pat karantino pabaigos.

Jei už balandį (subsidijų – LRT.lt) įmonės paprašys gegužės pradžioje, gegužės pradžioje jas ir gaus ir tuos pinigus galės išmokėti darbuotojams. Jokio atidėjimo darbo užmokesčiams už prastovas nebebus“, – tikina ministras.

Paklaustas, ar bedarbių gretos auga, L. Kukuraitis teigia, kad, balandžio pradžioje registruotas nedarbas augo lėčiau nei kovą, tačiau registruotų bedarbių buvo kur kas daugiau nei skirtumas tarp „Sodros“ priimamų ir atleidžiamų darbuotojų santykio.

Anot ministro, koronaviruso sukelta situacija šalyje labiausiai gali paliesti darbingo amžiaus žmones.

„Didžiausią skurdo riziką turėtų patirti darbingo amžiaus žmonės, nes sukurtos priemonės – vaiko pinigai, papildoma priemoka prie pensijų – jos amortizuoja tuos pajamų netekimus ir tada tiek vaikų, tiek senjorų absoliutus skurdas augti neturėtų.

Tačiau dirbantys žmonės išgyvena didelę riziką, todėl jų išlaikymas darbo rinkoje ir adekvačių pajamų užtikrinimas, kai iškrenta, tos priemonės yra taikliausios. Jeigu jas pritaikysime, tikiuosi, kad išlaikysime mažą absoliutaus skurdo ribą“, – sako L. Kukuraitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.