Verslas

2020.04.28 06:38

Kauno savivaldybė nuo 4,8 iki 10,4 mln. eurų didina finansavimą „Mokslo salai“

Kauno miesto savivaldybė daugiau kaip dvigubai didina mokslo ir inovacijų centrui „Mokslo sala“ skirtą finansavimą: tarybai teikiamas projektas, kuriuo siūloma savivaldybės investicijų dalį didinti nuo 4,8 mln. iki 10,4 mln. eurų.

Sprendimo projekto, kurį antradienį svarstys Kauno taryba, aiškinamajame rašte teigiama, jog bendra projekto vertė siekia beveik 28,6 mln. eurų, iš jų 18,2 mln. eurų bus gauta iš Europos Sąjungos lėšų.

Anksčiau skaičiuota, kad projektas galėtų kainuoti 25 mln. eurų. Kaip BNS sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis, tai buvo preliminari suma, nustatyta dar neturint nei pastato, nei ekspozicijos projektų.

„Mums pavyko padidinti ES lėšų dalį iki 18 mln. eurų. Dėl valstybės indėlio rastas būdas, kad valstybė pagal specialų PVM kompensavimo mechanizmą kompensuos“, – sakė jis.

Ši kompensacija projekte atsiranda vietoje anksčiau iš valstybės planuotų gauti 5 mln. eurų.

Pasak T. Metelionio, 28,6 mln. eurų bendra projekto vertė jau nurodoma atskaičiavus šią kompensaciją. Į šią sumą įeina rangos darbai bei ekspozicijos kaina.

„Tas PVM iš viso yra apie 6 mln. eurų ir mes aplikuosime, yra paderinta su ministerija, kad bus kompensuojamas PVM“, – sakė jis.

Numatyta, kad pastato statybos kainuos 21,5 mln. eurų, nuolatinė ekspozicija – dar apie 6 mln. eurų. Beveik 800 tūkst. eurų kainuos virtualių projekcijų erdvė, 733 tūkst. eurų – laboratorijos.

Tarptautiniame architektūriniame mokslo populiarinimo centro idėjos konkurse nugalėtoju išrinktas pastato projektas, kurio pagrindinis akcentas – veidrodinė plokštuma, atspindinti dangų, žolę, šviečianti kaip mėnulis. Ji tiesiogiai perduos šviesą į patalpas, kuriose numatyta ekspozicija.

Pernai metų pabaigoje savivaldybė gavo leidimą mokslo ir inovacijų centro statyboms Kauno Nemuno saloje.

Planuojama, kad rangos darbų konkursas bus paskelbtas per kelias artimiausias savaites.