Verslas

2020.04.27 22:22

Pirmadienio vakarą vilniečiai išėjo į senamiesčio gatves: mieste gausiau žmonių, dalis jau renkasi kavines

LRT.lt2020.04.27 22:22

Po daugiau kaip mėnesio pertraukos pirmadienį Lietuvoje duris atvėrė kirpyklos, bažnyčios, lankytojus pakvietė lauko kavinės.

Kol dienos metu nemaža dalis gyventojų skubėjo į kirpyklas ir grožio salonus, vakare kai kurie pasirinko taip pasilgtą pasisėdėjimą lauko kavinėse.

Pirmadienio pavakarę vilniečiai, nors ir nedrąsiai, tačiau jau prisėdo prie dar negausių lauko stalelių, užsisakė kavos ar kitų gėrimų ir laiką leido gryname ore.

Nors verslui, kuris buvo sukaustytas kelias savaites, teko itin daug iššūkių, tačiau tikimasi, kad pramogų išsiilgę gyventojai bent po truputį išeis į miestų gatves.

Staliukus padengusios didmiesčių kavinės jau pirmadienio vakare sulaukė didesnio antplūdžio.

Nors karantinas šiek tiek atlaisvintas, tačiau kavinėses ąlygos tebegalioja gana griežtos – prie statelių gali sėditi vos du žmonės, o tarp lauke esančių vietų turi būti bent poros metrų atstumas.

Kurortuose daugelis kavinių atsidarys tik savaitgalį ar dar vėliau – kartu su viešbučiais.

LRT.lt primena, kad pagal praėjusią savaitę paskelbtas taisykles, lauko kavinės gali veikti tik tuomet, jei užtikrins 1 metro atstumą iki pėsčiųjų takų bei 2 metrų atstumą tarp klientų, sėdinčių prie skirtingų stalų. Prie vieno stalelio galės sėdėti tik du asmenys, išskyrus atvejus, kai prie vieno stalelio sėdi šeimos nariai, giminaičiai.

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė 18-os vietų žemėlapį, jame – Rotušės aikštė, Vokiečių gatvė, Europos aikštė, Gedimino prospektas, K. Sirvydo skveras ir kitos Vilniaus senamiesčio vietos, kuriose veikiantys restoranai galės įkurti savo lauko kavines. Tačiau tokių vietų mieste galės būti ir daugiau.

Savivaldybė praneša, kad kiekvienas restoranas ar kavinė gali siūlyti savo vietą, kuri atitinka taisykles, yra miesto teritorijoje arba privačioje teritorijoje, jei gaunamas savininko sutikimas.

Kavinių savininkai gali siūlyti vietas ne tik Senamiestyje, bet ir kitose miesto vietose, svarbu, kad tai būtų saugu ir netrukdytų eismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.