Verslas

2020.04.27 16:25

Prekybininkų ir paslaugų teikėjų tikrintojai aptiko nedaug karantino pažeidėjų

Prekybininkų ir paslaugų teikėjų patikrinimai praėjusią savaitę parodė, kad jie laikosi reikalavimų, skirtų užkirsti kelią virusui plisti visuomenėje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai praėjusią savaitę tęsė patikrinimus. Balandžio 20–23 d. iš viso patikrintos 76 prekybos vietos ir 30 paslaugų teikimo vietų Lietuvoje. Pažeidimai nustatyti tik dviejose paslaugų teikimo vietose Vilniuje – nebuvo matuojama darbuotojų kūno temperatūra, sakoma NVSC pranešime.

Patikrinimų metu buvo vertinama, ar paslaugų teikėjai laikosi būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų, t. y. ar ribojamas pirkėjų srautas, ar sužymėti atitinkami tarpai tarp pirkėjų eilėse, ar įleidžiami tik kaukes dėvintys ir ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis atvykę pirkėjai, ar prekybos vietose skelbiami įspėjimai apie tai, kad rizikos grupių asmenims nerekomenduojama lankytis parduotuvėse ir kitų karantino reikalavimų.

Lietuvoje balandžio 15 d. sušvelninus karantino sąlygas buvo leista teikti kai kurias paslaugas, tik laikantis nustatytų visuomenės sveikatos saugos ir higienos sąlygų. Šią savaitę bus pradedamos teikti ir grožio paslaugos, kurių teikimui nustatyti konkretūs sveikatos saugos reikalavimai – klientai turi dėvėti kaukes, atstumas tarp paslaugų teikimo vietų turi būti ne mažesnis kaip 2 m ir kiti.

Už visuomenės sveikatos saugos ir reikalavimų nesilaikymą karantino metu taikoma administracinė atsakomybė. Asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1 500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1 500 iki 6000 eurų, primena NVSC.