Verslas

2015.10.16 11:11

Transporto eurokomisarė žada greičiau išspręsti Europos vežėjų problemas

BNS 2015.10.16 11:11

Lietuvoje viešinti už transportą atsakinga Europos Komisijos (EK) narė Violeta Bulc žada artimiausiu metu išspręsti vežėjų kelių transportu problemas, kurios kyla dėl jų konkurenciją ribojančių Vokietijos sprendimų.

„Komisija daug diskutavo su Vokietija dėl šio klausimo, kuris liečia minimalaus atlyginimo mokėjimą. (...) Esu nusiteikusi optimistiškai, kad per su Vokietija nusistatytą laikotarpį sugebėsime surasti visai Europos Sąjungai palankų sprendimą“, – penktadienį žurnalistams po susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi Vilniuje teigė V. Bulc.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad  Lietuva nepritaria kai kurių ES valstybių sprendimams, ribojantiems vežėjų konkurenciją.

„Labai svarbu užtikrinti, kad Europos Sąjungoje visapusiškai veiktų vieninga krovinių vežimo kelių transportu rinka. Lietuva nepritaria tam, kad, prisidengiant socialinio dempingo nuostatomis, būtų ribojamos galimybės Lietuvos ir kitų ES šalių vežėjams dirbti vieningoje Europos rinkoje“, – sakė A. Butkevičius.

EK šių metų gegužę pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Vokietiją dėl įstatymo, numatančio, kad užsienio vairuotojams šalyje būtų mokama ne mažiau kaip minimali alga – 8,5 euro už valandą. Anot EK, tokiais veiksmais Vokietija apriboja laisvą prekių ir paslaugų judėjimą.

Sausį Lietuva kreipėsi į EK, prašydama įvertinti Vokietijoje nuo šių metų pradžios įsigaliojusią tvarką. EK pradėjus tyrimą, Vokietija laikinai nereikalavo mokėti minimalią algą tranzitu per šalį važiuojantiems sunkvežimių vairuotojams.

Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ atstovai dėl įstatymo balandį surengė protestą prie Vokietijos ambasados Vilniuje. Jie taip pat protestavo prie Belgijos ir Prancūzijos ambasadų dėl įstatymų, draudžiančių vairuotojams po darbo savaitės ilsėtis vilkikų kabinose įrengtuose miegamuosiuose.

Be Lietuvos vežėjų, prie akcijos prisijungė Lenkijos, Rumunijos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos ir Graikijos vežėjai.