Naujienų srautas

Verslas2020.04.27 15:10

„Sodra“: išmokos balandį visus gavėjus pasiekė laiku

LRT.lt 2020.04.27 15:10

„Sodra“ balandžio mėnesį nevėluodama išmokėjo pensijas senjorams. Kitos socialinio draudimo išmokos – ligos, vaiko priežiūros bei vaiko išlaikymo, nedarbo – taip pat laiku nukeliavo į gyventojų sąskaitas, nurodoma pranešime spaudai.

„Nors, atsižvelgiant į karantiną ir ekstremalią situaciją, pensijas į namus pristatančios bendrovės turėjo imtis griežčiausių apsaugos priemonių, didesnių rūpesčių neiškilo. Dėkojame ir senjorams, kad jie, atsiimdami pensiją, saugojosi.

Savo ruožtu, daugeliui senjorų pensijas į sąskaitas pervedėme dar iki Šv. Velykų, be to sulaukėme tikrai nemažai prašymų pakeisti pensijos pristatymo būdą – užuot jas nešus į namus, pervesti į sąskaitą“, – sako „Sodros“ direktoriaus pavaduotoja Violeta Latvienė.

Iš viso beveik 900 senjorų, kuriems iki šiol pensijos buvo pristatomos į namus, pateikė prašymus pensiją pervesti į sąskaitą.

„Sodros“ duomenimis, ligos išmokas už vaikų, kurie negali lankyti dėl karantino uždarytų ugdymo įstaigų, gauna apie 60 tūkst. tėvų bei senelių. Paskelbus karantiną kovo viduryje, pirmosios išmokos juos pasiekė balandžio viduryje ir toliau, tęsiant karantiną, mokamos periodiškai. Išmokos teisę jas gauti turintiems asmenims bus mokamos visą karantino laikotarpį.

Nedarbo išmokos balandžio mėnesį taip pat išmokėtos beveik 70 tūkst. šalies gyventojų. Tai yra beveik penktadaliu daugiau nei tą patį mėnesį prieš metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi