Verslas

2020.04.27 14:44

„Adidas“ dėl koronaviruso pirmąjį ketvirtį beveik neuždirbo pajamų

ELTA 2020.04.27 14:44

Vokietijos sportinių prekių gamintojui „Adidas“ koronaviruso pandemija pirmąjį šių metų ketvirtį sudavė itin skaudų finansinį smūgį – bendrovės grynosios pajamos iš tęsiamos veiklos nusmuko 97 procentais.

Antras pagal dydį sportinių prekių gamintojas pasaulyje sausio-kovo mėnesiais uždirbo tik 20 mln. pajamų, pirmadienį pranešė bendrovė. Ji antrąjį ketvirtį tikisi sulaukti dar smarkesnio smukimo, dėl kurio patirs veiklos nuostolių.

„Šiuo metu esame susitelkę į tvarkymąsi su dabartiniais iššūkiais, dvigubiname atsigavimo pastangas Kinijoje ir žvelgiame į galimybes, kurias matome (elektroninės prekybos srityje)“, – pranešime teigė generalinis „Adidas“ direktorius Kasperas Rorstedas.

„Kol rengiamės sugrįžti į normalias verslo vėžes, išliekame realistais: šiuo metu nedirba daugiau nei 70 procentų mūsų parduotuvių visame pasaulyje“, – pridūrė jis.

Bendrovės veiklos pelnas pirmąjį ketvirtį siekė tik 65 mln. eurų, kai tuo pat laikotarpiu praėjusiais metais jis siekė 875 mln. eurų. Gamintojo pajamos smuko 19 proc., iki 4,75 mlrd. eurų.

Pirmaisiais dviem šių metų mėnesiais ekonominės koronaviruso krizės pasekmės itin smarkiai paveikė Azijos ir Kinijos verslą. Kinija bendrovei yra antra svarbiausia individuali rinka po Jungtinių Valstijų. Nuo kovo vidurio krizė išplito ir į kitas pasaulio rinkas.

„Adidas“ šį mėnesį sulaukė 2,4 mlrd. eurų dydžio paskolos iš Vokietijos investicijų banko KfW, kad galėtų susitvarkyti su ekonominiais pandemijos padariniais.