Verslas

2020.04.27 14:12

Vokietijos oro linijos „Condor“ sulaukė 550 mln. eurų valstybės paramos

ELTA2020.04.27 14:12

Europos Komisija (EK) leido Vokietijai skirti 550 mln. eurų paskolą finansinius sunkumus išgyvenančiai oro linijų bendrovei „Condor“.

Paramos paketas skiriamas siekiant kompensuoti dalį žalos, kurią „Condor“ patyrė dėl koronaviruso pandemijos ir įvesto visuotinio karantino, teigė už konkurenciją atsakinga eurokomisarė Margrethe Vestager.

„Bendradarbiaujame su valstybėmis narėmis, kad rastume tinkamus sprendimus, kaip paremti įmones šiuo sunkiu laikotarpiu“, – pridūrė ji.

Po turizmo bendrovės „Thomas Cook“, kuriai priklausė „Condor“, bankroto pernai, oro linijas turėjo perimti Lenkijos oro linijų bendrovė LOT, tačiau susitarimas žlugo dėl koronaviruso pandemijos, o LOT atsisakė planų įsigyti „Condor“ dėl finansinių problemų.

Dėl koronaviruso pandemijos ypač smarkiai nukentėjo aviacijos sektorius.

Vokietijos vyriausybė ir Heseno federalinė žemė, kur yra įsikūrusi „Condor“ būstinė, suteikė šiai užsakomųjų reisų oro linijai iš viso 550 mln. eurų paskolą.

EK užtikrina ES taisyklių dėl valstybės paramos laikymąsi, kurios yra skirtos užkirsti kelią valstybėms suteikti įmonėms nesąžiningą konkurencinį pranašumą.

Šios taisyklės buvo kiek sušvelnintos dėl koronaviruso pandemijos.