Verslas

2015.10.16 10:57

Sprendimas dėl VAE – kitąmet

BNS2015.10.16 10:57

Kelerius metus Visagino atominės elektrinės (VAE) projektą gerinanti vyriausybė vis dar nežino, ar Lietuvoje iškils nauja jėgainė. Iki metų pabaigos tikimasi sulaukti Estijos ir Latvijos atsakymo, o kitais metais priimti galutinį sprendimą, rašo „Lietuvos žinios“.

„Partnerių atsakymo tikimės iki metų pabaigos, o kitąmet bus galima priimti galutinį sprendimą“, – dienraščiui sakė premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Energetikos ministro Roko Masiulio teigimu, prieš apsisprendžiant dėl VAE statybų taip pat reikia įvertinti situaciją energetikos sektoriuje ir visus vykstančius pokyčius, nes vienas svarbių pasikeitimų – kitų metų pradžioje pradėsiančios veikti elektros jungtys su Švedija ir Lenkija – jos darys didelę įtaką rinkai.

Seimo Energetikos komisijos pirmininkas „darbietis“ Ričardas Sargūnas sutinka, kad VAE projekto sąlygų keitimas, derybos su regioniniais partneriais užsitęsė per ilgai: „Tai, kad klausimas užvilkintas, – akivaizdu“.

R. Sargūnas nesiima spręsti, ar kitąmet iki Seimo rinkimų sulauksime galutinio „taip“ arba „ne“ dėl VAE projekto. R. Sargūno nuomone, dabartinėje situacijoje Lietuvai naujos atominės elektrinės nereikia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.