Verslas

2015.10.16 10:57

Sprendimas dėl VAE – kitąmet

BNS2015.10.16 10:57

Kelerius metus Visagino atominės elektrinės (VAE) projektą gerinanti vyriausybė vis dar nežino, ar Lietuvoje iškils nauja jėgainė. Iki metų pabaigos tikimasi sulaukti Estijos ir Latvijos atsakymo, o kitais metais priimti galutinį sprendimą, rašo „Lietuvos žinios“.

„Partnerių atsakymo tikimės iki metų pabaigos, o kitąmet bus galima priimti galutinį sprendimą“, – dienraščiui sakė premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Energetikos ministro Roko Masiulio teigimu, prieš apsisprendžiant dėl VAE statybų taip pat reikia įvertinti situaciją energetikos sektoriuje ir visus vykstančius pokyčius, nes vienas svarbių pasikeitimų – kitų metų pradžioje pradėsiančios veikti elektros jungtys su Švedija ir Lenkija – jos darys didelę įtaką rinkai.

Seimo Energetikos komisijos pirmininkas „darbietis“ Ričardas Sargūnas sutinka, kad VAE projekto sąlygų keitimas, derybos su regioniniais partneriais užsitęsė per ilgai: „Tai, kad klausimas užvilkintas, – akivaizdu“.

R. Sargūnas nesiima spręsti, ar kitąmet iki Seimo rinkimų sulauksime galutinio „taip“ arba „ne“ dėl VAE projekto. R. Sargūno nuomone, dabartinėje situacijoje Lietuvai naujos atominės elektrinės nereikia.