Naujienų srautas

Verslas2020.04.26 23:22

„Invegos“ vadovas atmeta priekaištus dėl stringančios paramos verslui

BNS 2020.04.26 23:22

„Invegos“ vadovas Kęstutis Motiejūnas nesutinka su verslininkų priekaištais, kad per koronaviruso krizę parama juos pasiekia per lėtai, o per daugybę saugiklių sudėtinga gauti lengvatines paskolas. Jo teigimu, tokius griežtus reikalavimus nustatė Europos Komisija (EK), rašo portalas 15 min.lt.

Šiuo metu „Invega“ atmeta apie 18-19 proc. įmonių paraiškų dėl lengvatinių paskolų, o iš besikreipiančiųjų dėl palūkanų kompensavimo atmetama daugiau nei 50 proc. paraiškų.

K. Motiejūnas aiškina, kad vienas pagrindinių kriterijų, pagal kurį vertinamos įmonės, besikreipiančios dėl lengvatinių paskolų, – ar jos nepatyrė sunkumų 2019 metų pabaigoje. Ši sąlyga sukėlė verslininkų nepasitenkinimą, bet K. Motiejūnas tvirtina, kad šio saugiklio pašalinti neįmanoma, nes jį nustatė EK.

„Invegos“ vadovas žada, kad paskolų ir lėšų pagal kitas priemones dalijimas verslui turėtų netrukus įsibėgėti.

Sekmadienį išplatintame atskirame pranešime K. Motiejūnas nurodė, jog „netiesa, kad pagalba verslo nepasiekia ar kad visos lėšos užstringa biurokratų kabinetuose“. Pasak jo, šios savaitės pabaigos duomenimis, verslas jau pateikė paraiškų už beveik 55 mln. eurų, o skirta – daugiau kaip 33 mln. eurų.

„Invega“ koronaviruso krizės metu disponuoja 1 mlrd. 306 mln. eurų lėšų portfeliu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi