Verslas

2020.04.26 08:49

Pirmą šių metų ketvirtį darbe žuvo 11 žmonių, 30 buvo sunkiai sužaloti

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gavo 11 pranešimų apie mirtinus įvykius darbe, 30 darbuotojų buvo sunkiai sužaloti.

Per šį laikotarpį trys darbuotojai žuvo eismo įvykiuose, darbuotojai žuvo, per sandėliavimo, transportavimo, pakrovimo, iškrovimo darbus įvyko du mirtini ir penki sunkūs nelaimingi atsitikimai.

Atliekant elektros įrenginių ir tinklų aptarnavimo, miško kirtimo, techninių priemonių, mechanizmų, darbo įrenginių aptarnavimo darbus, medienos apdorojimo bei žemės ūkio darbus įvyko po vieną mirtiną nelaimingą atsitikimą, pranešė inspekcija.

Maždaug trečdalis mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų darbe įvyko darbuotojui nukritus iš aukščio. Tokių nelaimingų atvejų per tris mėnesius įvyko dešimt, keturi iš jų nusinešė gyvybes. Dar trys žmonės darbo vietoje žuvo ant jų užkritus daiktams ir užvirtus birioms medžiagoms, vienas buvo mirtinai traumuotas veikiančio įrenginio.

Tiriant nelaimingų atsitikimų priežastis nustatyta, kad apie pusę mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų lėmė darbdavio neįgyvendinti reikalavimai dėl saugos užtikrinimo. Apie ketvirtis nelaimingų atsitikimų darbe įvyko, kai atlikdami darbus darbuotojai nesilaikė vadovų duotų nurodymų.

Per tą patį laikotarpį pernai VDI gavo devynis pranešimus apie mirtinus ir 32 pranešimus apie sunkius nelaimingus atsitikimus: šiemet mirtinų įvykių skaičius padidėjo dviem atvejais, o sunkių – tiek pat sumažėjo.