Naujienų srautas

Verslas2020.04.25 11:00

Sušvelninus karantino sąlygas, šeštadienio rytą vilniečiai suskubo apsipirkti

atnaujinta 13.33

Sušvelninus karantino sąlygas, šeštadienį į šalia Vilniaus „Akropolio“ esantį turgelį plūstelėjo pirkėjai. Nors automobilių stovėjimo aikštelėje dar gana tuščia, turgelyje gausu žmonių – čia jau galima nusipirkti vaisių ir daržovių, žuvies, sulčių, įvairių kepinių ar konditerijos gaminių. Norintieji apsipirkti turi palaukti eilėse.

Ketvirtadienį „Akropolyje“ apsilankius LRT.lt žurnalistei, prekybos centro viduje dar buvo tuščia, o didžioji dalis parduotuvių nedirbo. Šeštadienį, kai atsidarė didžioji dalis prekybos centre esančių parduotuvių, vilniečiai jau suskubo apsipirkti.

Šalia Vilniaus „Akropolio“ esančiame turgelyje apsilankęs LRT fotografas Edvardas Blaževičius sako, kad žmonės būriuojasi eilėse.

„Šiandien darbą pradėjau nuo didžiųjų prekybos centrų. Pastebėjau, kad labai daug žmonių yra prie „Akropolio“ esančiame turgelyje. Spėju, kad apie 50–70 žmonių. Prekybininkai, susistatę palapines, pardavinėja mėsą, daržoves ir kitas prekes. Žmonių srautas nesilaikė rekomenduojamo saugaus atstumo, vaikščiojo kaip kas norėjo. Tik prie vieno punkto, prie kurio pardavinėjo naminę duoną, žmonės sustojo tvarkingai, bet aplinkui vaikščiojantys nesilaikė reikalaujamų 2 metrų atstumo. Vaikščiojo petys į petį“, – sako LRT fotografas E. Blaževičius.

„Akropolio“ Komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas portalui LRT.lt sako, kad situacija „Akropolyje“ pakankamai rami – žmonių nėra per daug, visi elgiasi sąmoningai, dėvi apsaugines kaukes. D. Mertinas informuoja, kad prekybos centruose lankytojai gali naudotis laisvai prieinamomis dezinfekcinėmis priemonėmis.

Lankytojai taip pat nuolat informuojami apie taisykles – ši informacija skelbiama prie įėjimo, per vidinį radiją.

„Iš tiesų žmonės elgiasi sąmoningai, kultūringai, už tai jiems dėkojame“, – sako prekybos centro atstovas.

Anot jo, šiek tiek daugiau žmonių buvo prie Vilniaus „Ermitažo“. Esant poreikiui, parduotuvė riboja lankytojų skaičių parduotuvėje, todėl buvo susidariusi eilė. D. Mertino teigimu, prekybos centras jau anksčiau išplėtė šalia „Akropolio“ esantį turgelį, kad prekybininkai stovėtų toliau vienas nuo kito. Tačiau svarbiausia – žmonių sąmoningumas.

„Reikia suprasti, kad atstumo ir kitų taisyklių laikymasis visų pirma priklauso ir nuo žmonių sąmoningumo. Linkime, kad žmonės elgtųsi atsakingai ir tikrai manau, kad visi suspės įsigyti tai, ko jiems reikia. Saugumas svarbiausia“, – tvirtina D. Mertinas.

Nors „Akropolyje“ pirkėjų jau gausu, Vilniaus senamiestyje dar ramu – atsidariusiose parduotuvėse tuščia, o ir gatvėje praeivių nedaug.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė antrajam karantino švelninimo etapui. Nuo ketvirtadienio leista dirbti ir toms parduotuvėms, kurios neturi atskiro įėjimo. Vadinasi, gali dirbti ir parduotuvės, esančios prekybos centruose.

Taip pat galima prekiauti sodinimui skirtais augalais, sėklomis ar trąšomis leista prekiauti ne tik specializuotose vietose, bet ir turgavietėse.

Tiesa, dalis parduotuvių nespėjo taip greitai pasiruošti, todėl savo darbą pradėjo šeštadienį.

Nuo pirmadienio veiklą galės atnaujinti ir lauko kavinės, kai kurie grožio paslaugų tiekėjai, bus galima lankytis golfo, teniso, sporto aikštynuose, lauke esančiuose zoologijos, botanikos soduose, bibliotekose ir muziejuose.

Vyriausybė pažymi, kad dėvėti veido kaukes ir toliau bus privaloma, išskyrus tuos atvejus, kada valgoma viešojo maitinimo įstaigose.

Nuo pirmadienio bus leista atsidaryti ir grožio salonams, teikiantiems plaukų kirpimo ir nagų priežiūros paslaugas. Tiesa, paslaugų teikimo vietose privalės būti ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, arba vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui.

Bibliotekų bei muziejų patalpose turės būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų. Nuspręsta leisti lankytis ir sporto aikštynuose lauke. Pavyzdžiui, golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, vandenlenčių parkuose, taip pat atviruose sporto paskirties inžineriniuose statiniuose.

Šalies gyventojams bus leista lankytis pažintiniuose ir mokomuosiuose takuose, tačiau išlieka draudimas lipti į apžvalgos bokštus. Bus leidžiamas parkų, zoologijos, botanikos sodų, esančių atvirose lauko erdvėse, lankymas, jeigu bus užtikrinamas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

Nuo pirmadienio GALIMA teikti šias grožio paslaugas:

- Plaukų priežiūros paslaugas – plaukų plovimo, kaukių dėjimo, kirpimo, šukuosenos formavimo, dažymo, ilgalaikio plaukų sušukavimo, tiesinimo.

- Nagų priežiūros paslaugas – rankų ir kojų nagų manikiūro, lakavimo (įskaitant gelinį), pedikiūro, dirbtinių nagų priauginimo.

- Kirpyklose, grožio ar barzdų salonuose - kirpti barzdas (tik kirpti, t.y. skusti negalima).

NEGALIMA teikti šių grožio paslaugų:

- Degintis soliariumuose, nes ten liečiamasi prie paviršių be savo rūbų, išsiskiria prakaitas.

- Naudotis lazerių procedūromis, t.y. plaukelių šalinimas, odos lyginimas, injekcijos ir kitos grožio procedūros lazeriais, nes liečiamasi prie odos.

- Depiliacijos paslaugų (nei vašku, nei kitais būdais, nes liečiamasi prie kūno).

- Jokios kosmetologinės veido procedūros negalimos, t.y. antakių, lūpų korekcijos, makiažai, permanentiniai makiažai, blakstienų priauginimas.

- Veido masažas – negalimas.

- Tatuiruočių darymas – negalimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi