Verslas

2020.04.25 09:39

Šiauliuose pradedama centrinio parko estrados renovacija už beveik 1,4 mln. eurų

LRT.lt 2020.04.25 09:39

Penktadienį Šiaulių kultūros centras ir UAB „Aukstata“ pasirašė Šiaulių miesto centrinio parko estrados modernizavimo darbų sutartį. Estradoje numatyta atlikti darbus už beveik 1,4 mln. eurų. Planuojama, kad miesto gyventojai ir svečiai atnaujinta parko estrada galės naudotis jau kitų metų vasarą, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Tikimasi, kad atnaujinta estrados erdvė taps daugiafunkcė ir patraukli tiek kultūros, tiek švietimo, tiek sporto renginių lankytojams.

2019 m. buvo patvirtintas projekto finansavimas ir pasirašyta projekto įgyvendinimo sutartis, o 2020 m. balandžio 24 d. pasirašyta statybos rangos sutartis su konkursą laimėjusia įmone – UAB „Aukstata“. Projektui įgyvendinti skirta 714 344,81 Eur Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų ir 743 501,76 Eur Savivaldybės biudžeto lėšų.

Numanoma, kad renovuotoje estradoje bus apie 5000 sėdimų vietų. Projekto įgyvendinimo metu numatoma rekonstruoti estrados kompleksą, suformuojant renginiams skirtą aplinką: estradą, tribūnas, aptarnaujantį pastatą. Buvusios estrados vietoje numatoma erdvi scena, pridengta lengvos konstrukcijos balno formos stogu. Numatoma, kad žiemos metu lygi estrados danga galės būti pritaikoma čiuožyklos įrengimui.

Galinėje estrados pusėje bus projektuojamas aptarnaujantis pastatas, kuriame bus įrengti grimo kambariai, sanitariniai mazgai, poilsio kambarys, techninės, persirengimo ir viešojo tualeto patalpos. Pakeliui į rūbinių korpusą planuojami laipteliai ir nuovaža, pritaikyta žmonėms su negalia. Planuojama įsigyti reikalingus baldus bei interaktyvų lauko stendą.