Verslas

2020.04.24 22:43

Karantino metu ribojamas atliekų priėmimas tam skirtose aikštelėse: specialistai kalba apie perteklines priemones

Tęsiantis karantinui, kai kurie regiono atliekų tvarkymo centrai riboja atliekų priėmimą į stambiagabaričių atliekų aikšteles. Gyventojams vartus atkelia du ar tris kartus per savaitę ir tai tik susitarus telefonu – užsirašius į eilę.

Regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos vadovas sako, kad riboti atliekų priėmimą nėra reikalo. Vadovaujantis rekomendacijomis, gyventojai aikštelėmis turi naudotis tik esant būtinybei, deklaracijas pildyti lauke, laikantis saugaus atstumo.

Žinios. Oksforde pradėta su žmonėmis bandyti vakciną nuo koronaviruso: vakar paskiepyti pirmieji savanoriai

Marijampolietis Andrius Telkys stambiagabarites atliekas į Marijampolės atliekų surinkimo aikštelę sako atvežantis ne pirmą kartą. Tačiau atiduoti atliekų marijampoliečiui nepavyko – uždaryti vartai neatsivėrė. Užrašas ant vartų skelbia, kad remiantis Marijampolės regiono atliekų tvarkymo centro per karantiną nustatyta tvarka, visi klausimai sprendžiami telefonu. O norint atiduoti atliekas, reikia registruotis iš anksto. Automobiliai registruojami kas pusvalandį.

„Šiandien šiukšlių neįmanoma išvežti, nes rezervuotos visos vietos. Bet čia nelabai matyt, kad kažkas vyktų. Vešime šiukšles namo“, – A. Telkys.

Atliekų centro vadovas Algirdas Bagušinskas sako, kad aikštelės dirba kasdien, o Vilkaviškyje – dvi ar tris dienas per savaitę.

Kitokia padėtis Alytaus regiono didelių atliekų surinkimo aikštelėse. Jos dirba kasdien, tačiau priimamos ne visos atliekos.

„Nepriimame naudotų padangų, automobilinio plastiko. Karantino laikotarpiu nutarėme sustabdyti tų atliekų priėmimą, kur reikia pildyti tam tikrus dokumentus“, – tikina Alytaus atliekų tvarkymo centro atstovas Linas Brazauskas.

Alytaus atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas, jis ir Regionų atliekų tvarkymo centrų asociacijos prezidentas nepritaria, kad didelių ir žaliųjų atliekų aikštelės veiktų ne kasdien. O ir registracija telefonu, kada atvežti atliekas, esą perteklinė. Pavasarį stambiagabaritės ir žaliosios atliekos sudaro penktadalį visų atliekų, todėl reikia stengtis, kad jos neatsidurtų miškuose ar palaukėse.

Beveik visi gyventojai, kurie atveža žaliąsias (atliekas – LRT.lt), nori ir komposto. Jie įpratę, kad vyksta ekologiniai mainai. Atveža žaliąsias, susitvarkė, išsigrebojo ir pasiima kompostą. Jeigu mes nutrauksime komposto atidavimą, jis pasens, tiesiog praras savo vertę, mes sukuriame trąšą“, – tikina A. Reipas.

Aplinkos ministerija yra rekomendavusi, kad gyventojai vežtų atliekas tik esant būtinybei, dokumentus pildytų tik lauke, nekontaktuojant ir būtų naudojamos apsaugos priemones.