Verslas

2015.10.15 16:53

Siekiama užkirsti kelią akcizo mokesčiu neapmokestinamam alkoholio vartojimui

LRT.lt2015.10.15 16:53

Ketvirtadienį vyriausybės kanceliarijoje posėdžiavusi Valstybės ekonominės bei finansinės kontrolės ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo koordinavimo komisija sprendė denatūruoto – turinčio priemaišų – etilo alkoholio apmokestinimo akcizu klausimus.

Tokio tipo alkoholio savo sudėtyje turi kasdieninio vartojimo prekės, kaip burnos skalavimo skystis ar kosmetinis spiritas, tačiau ne paslaptis, jog tokios higienos priemonės ne visuomet naudojamos pagal paskirtį, rašoma pranešime spaudai.

„Minėtuose produktuose esantis denatūruotas etilo alkoholis yra žalingas žmogaus sveikatai, tačiau dėl to, jog nėra apmokestintas akcizo mokesčiu, tarp sunkios ekonominės padėties asmenų dažnai vartojamas kaip alternatyva alkoholiniams gėrimams“ – sako Komisijai vadovaujantis vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis. 

Posėdyje akcentuota, jog tokio tipo alkoholio vartojimas žmogaus sveikatai sukelia skaudžias pasekmes, o akcizo mokesčio už alkoholį siekiančių išvengti asmenų gydymas gula ant visų mokesčių mokėtojų pečių. Todėl Finansų ministerijai pavesta paruošti atitinkamus teisės aktus, kurie leistų užkirsti kelią tolesnei denatūruoto etilo alkoholio prekybai be akcizo mokesčio ir taip valstybei sutaupyti biudžeto lėšas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.