Verslas

2020.04.24 15:25

Veryga apie apsaugos priemones pramogų vietose: į kartodromą reikės atsinešti savo šalmą

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.04.24 15:25

Sveikatos apsaugos ministras įvardijo, kokių taisyklių reikės laikytis lankantis laisvalaikio ir pramogų zonose. Anot jo, į kartodromus reikės atsinešti savo šalmą, o šaudyklose – turėti nuosavas ausines ir akinius. Savo asmenines apsaugos priemones reikės turėti ir tiems, kurie planuoja laikyti egzaminus „Regitroje“.

„Yra nustatyti reikalavimai laisvalaikio užsiėmimams atvirose erdvėse. Tokiems užsiėmimams kaip golfas, lauko tenisas, lauko šaudyklos, kartodromai, vandenlenčių parkai, čia yra daugybė reikalavimų, tiek darbuotojams, tiek ir lankytojams.

Vienas iš tokių svarbių pastebėjimų – ten, kur vyks tokios veiklos, lankytojai turės turėti savo asmenines, individualias apsaugos priemones. Jeigu tai yra kartodromas, reikės turėti savo šalmą, jei lauko šaudykla – savo ausines, akinius ir kitus dalykus, to, ko neįmanoma dezinfekuoti. Tai daroma siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, kurie norės naudotis pramogomis“, – mini A. Veryga.

Savo apsaugos priemones reikės turėti ir tiems, kurie „Regitroje“ žada laikyti vairavimo egzaminus. „Motociklų vairuotojai į egzaminą turės atsinešti savo šalmą bei apsaugas. Tai yra asmeninės apsaugos priemonės, kurių tinkamai dezinfekuoti vietoje nėra jokios galimybės“, – sako ministras .

LRT.lt primena, kad jau nuo pirmadienio leista lankytis ir sporto aikštynuose lauke. Pavyzdžiui, golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, vandenlenčių parkuose, taip pat atviruose sporto paskirties inžineriniuose statiniuose.

Tiesa, atviruose aikštynuose bus leista sportuoti, jei minėtose vietose bus užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 10 metrų atstumas tarp asmenų.

Geros žinios laukia ir tų, kurie nori laikyti vairavimo egzaminus „Regitroje“ – jau nuo pirmadienio bus leista organizuoti transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus ir aviacijos mokymus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.