Verslas

2020.04.24 15:27

„Verslios Lietuvos“ vadovė: beveik visas apsaugos priemones medikams jau galima pagaminti Lietuvoje

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.04.24 15:27

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad šalies medikus pasieks 300 tūkst. porų Lietuvoje pagamintų antbačių. Tuo metu „Verslios Lietuvos“ vadovė Daina Kleponė pabrėžia, kad Lietuvoje jau galima pagaminti beveik visas apsaugos priemones medikams.

„Kaip esu minėjęs, svarbu, kad aprūpintume medikus, tačiau taip pat svarbu, kad tai darytų mūsų įmonės. Šiuo metu mūsų ligonines jau turėtų pasiekti apie 300 tūkst. porų vienkartinių antbačių, kurie bus pagaminti Lietuvoje. Reikia pasidžiaugti, kad šį procesą įgyvendina 8 įmonių klasteris. (...) Svarbu, kad pinigai lieka Lietuvoje, dirba mūsų darbuotojai, tai yra dviguba šventė“, – sako A. Veryga.

Antbačių gamybą inicijavo įmonė „B-link pharma“, gamina bendrovės „Lelija“, „Vixit“, „Geba“, ir „Vilkma“, žaliavą tiekia „Plasteda“ ir „Guminukas“, o logistika rūpinasi „Justida“.

Energetikos ministras, laikinai einantis Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas Žygimantas Vaičiūnas pažymi, kad jau pirmąją karantino savaitę buvo inicijuota programa „Verslas prieš koronavirusą“, kuri leido užtikrinti koordinacija verslų, kurie gali gaminti medicininę įrangą.

„Tai yra pirmoji kregždė Lietuvoje. Tačiau šiandien mes turime klasterį, tiek tiekimo, tiek ir logistikos. Tai leidžia mums įgauti pranašumą net tik vienetinėje gamyboje, bet ir galvoti apie eksportą“, – sako Ž. Vaičiūnas.

„Verslios Lietuvos“ direktorė Daina Kleponė pastebi, kad šiuo metu kooperuojasi įmonės, kurios yra konkurentės, o tai leidžia gaminti įvairius medicininius produktus, kurių trūksta šalies ligoninėse.

„Beveik visos pozicijos asmens apsaugos priemonių, kurios yra reikalingos mūsų medikams, praktiškai visas jas jau galime pasigaminti Lietuvoje. Tai reiškia, kad jų tiekimo terminas gali būti trumpas, nereikia įšaldyti daug pinigų mokant iš anksto, galime kontroliuoti produktų kokybę“, – tikina D. Kleponė.

Jos teigimu, Lietuvoje gaminamos apsauginės prekės šiuo metu yra brangesnės, negu kiniškos. Tačiau anot D. Kleponės, reikia susigrąžinti dalį gamybos į Lietuvą.

„Jei pažiūrėtume, kas atsitiko Kinijai įstojus Pasaulio prekybos organizaciją, didelė dalis šalies tekstilės sektorių pasitraukė. Dabar JAV ir Europos Sąjungos nuomonė yra vieninga – turime susigrąžinti dalį gamybos, bent jau mums strategiškai svarbių prekių, atgal į mūsų šalis. Vyriausybės požiūris, kad teikiame prioritetą šalies gamintojams – atliepia mūsų strategiją“, – teigia D. Kleponė.