Verslas

2020.04.24 13:47

Nausėda: šių metų biudžetas gali būti peržiūrėtas

atnaujinta 16.17
Paulius Viluckas, BNS 2020.04.24 13:47

Šių metų valstybės biudžetas gali būti peržiūrėtas, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Pirmiausia, situacija tikrai yra visiškai unikali ir tokios neturėjome per labai ilgą savo valstybės gyvavimo laikotarpį. Šiandien biudžeto persvarstymas, naujų priemonių taikymas – visa tai gali būti dienotvarkėje“, – spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda, penktadienį susitikęs su premjeru Sauliumi Skverneliu.

S. Skvernelis ketvirtadienį taip pat neatmetė galimybės, kad šių metų biudžetas gali būti peržiūrimas, be to, anot jo, ši Vyriausybė 2021 metais neplanuoja įvesti naujų mokesčių.

2021 metų biudžeto projektas bus pradedamas formuoti birželį-liepą. Tačiau jį priims jau naujas rudenį išrinktas Seimas, kuris suformuos naują Vyriausybę.

Prezidentas G. Nausėda sakė, kad dabartinėje krizės situacijoje reikia ekonomikos skatinimu didinti vidaus paklausą, o ne imtis taupymo priemonių.

„Manau, kad mūsų konkrečioje situacijoje reikia kalbėti apie ekonomikos skatinimą anticikline kryptimi. Tuo metu, kai reikia didinti visuminę paklausą, reikia ją didinti, siekiant išvengti dar didesnio ekonomikos nuosmukio“, – sakė G. Nausėda.

„Šiuo mes turime tokį poreikį ir svarbiausia, kad mes galime įgyvendinti jį ir atliepti jam, pasinaudodami ir masyvia Europos Sąjungos parama“, – teigė prezidentas.