Verslas

2020.04.24 12:09

Asociacija: Azijos oro linijoms dėl COVID-19 gresia milžiniški nuostoliai

ELTA2020.04.24 12:09

Viena pramonės organizacija, atstovaujanti 300 oro linijų, penktadienį įspėjo, kad Azijos-Ramiojo vandenyno regiono oro vežėjų skrydžių paklausa dėl koronaviruso pandemijos šiemet gali sumažėti perpus.

Tarptautinė oro transporto asociacija (IATA), kurios narių gretose yra 290 oro linijų, penktadienį teigė, kad dėl pandemijos, kuri, Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, pražudė apie 190 tūkst. žmonių, sektoriaus pajamos sumažės 113 mlrd. dolerių (105 mlrd. eurų).

Regiono oro linijų „keleivių paklausa 2020 metais, lyginant su 2019 metais, sumažės 50 proc.“, teigė IATA, įspėdama dėl katastrofiškų padarinių.

IATA Azijos-Ramiojo vandenyno regiono padalinio viceprezidentas Conradas Cliffordas sakė, kad „iškilo grėsmė 11,2 mln. darbo vietų, įskaitant ir tas vietas, kurios yra priklausomos nuo aviacijos pramonės, esančias kelionių ir turizmo srityse.“

Jis paragino šalių vyriausybes įsiterpti ir padėti viruso paveiktiems vežėjams, cituodamas „Virgin Australia“ oro linijų, šia savaitę paskelbusių apie bankrotą, žlugimą.

IATA prognozės remiasi scenarijumi, kuriame „griežti“ kelionių apribojimai galiotų tris mėnesius.

Tačiau regiono vyriausybės mano, kad apribojimai galios dar ilgiau.

Singapūras nuo kovo vis įspėja, kad pandemija galimai tęsis metus, o Malaizija, kuri ketvirtadienį iki gegužės 12 dienos pratęsė karantiną, sakė, jog net ir karantinui pasibaigus neatidarys savo sienų, nepaisydama galimų neigiamų padarinių šalies turizmo pramonei.