Verslas

2020.04.24 11:56

„Swedbank“ ir SEB klientai pervedimus galės atlikti pagal telefono numerį

atnaujinta 12.51
LRT.lt2020.04.24 11:56

„Swedbank“ pristato galimybę atlikti mokėjimo pavedimą žinant tik lėšų gavėjo telefono numerį, rašoma banko pranešime.

Tokius pinigų pervedimus supaprastina tvarka bus galima vykdyti banko išmaniąja programėle ne tik tarp „Swedbank“ klientų, bet ir į kitus Lietuvoje veikiančius bankus, kurie savo klientams aktyvuos šią galimybę. Pervedimai pagal telefono numerį bus įvykdomi per kelias sekundes, praneša bankas.

Kaip teigiama pranešime, tikimasi, kad dėl pasiūlytos pervedimų pagal telefono numerį funkcijos gyventojams dar labiau sumažės poreikis turėti grynųjų pinigų.

Tam, kad galėtų atlikti pervedimus pagal telefono numerį, „Swedbank“ klientams reikia turėti naujausią išmaniosios programėlės versiją: iOS naudotojams – 41, Android įrenginių savininkams – 21123. Pilnas programėlės atsinaujinimas gali užtrukti iki kelių valandų.

Tuo metu norint priimti mokėjimus pagal telefono numerį, būtina užsiregistruoti Lietuvos banko sistemoje, kuri naudojama šiai paslaugai teikti. Ji susieja konkretaus asmens sąskaitą su jo „Swedbank“ patvirtintu mobiliojo telefono numeriu.

„Užsiregistruoti Lietuvos banko sistemoje vartotojas gali naudodamas „Swedbank“ išmaniąją programėlę – tam reikės patvirtinti savo telefono numerį ir nurodyti konkrečią sąskaitą, į kurią ateitų gaunamos lėšos. Su vienu telefono numeriu bus galima susieti vieną sąskaitą. Naujasis funkcionalumas veiks tokiu būdu, kad banko klientai prieš atlikdami pervedimą lėšų gavėjui galės nusiųsti pakvietimą užsiregistruoti Lietuvos banko sistemoje“, – aiškinama pranešime.

Lietuvos banko sukurta sistema yra atvira jungtis visiems šalies bankams. Pervesti pinigus pagal telefoną numerį SEB ir „Swedbank“ programėle galima bet kuriam gavėjui, kuris SEB banko ar banko „Swedbank“ sąskaitą yra susiejęs telefono numeriu – pakanka pasirinkti jį iš telefono adresų knygelės.

Naujos paslaugos funkciją SEB banko klientai gali aktyvinti pasirinkę atnaujintos mobiliosios programėlės nustatymų skiltį.

Pervedimus pagal telefono numerį bus galima vykdyti tik eurais. Jiems bus taikomi tokie pat įkainiai, kaip ir atliekant įprastą vietinį bankinį pavedimą.

Kaip teigiama pranešime, mokėjimų pavedimų pagal telefono numerį paslauga yra saugi – jos saugumo lygis prilygsta įprastų vietinių pavedimų saugumui.

„Telefono numeris yra naudojamas tik vartotojo identifikavimui, pagal jį Lietuvos banko registruose surandamas gavėjo sąskaitos IBAN numeris, kuris ir naudojamas mokėjimo pavedimui atlikti. Tad vartotojui užtikrinamas didesnis patogumas išlaikant aukščiausią saugumo lygį“, – sako Pavel Ladziato, „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt