Verslas

2020.04.24 08:46

Pirmąją savaitę mušami rekordai – deklaracijas jau pateikė daugiau nei 330 tūkst. žmonių

Per pirmąją pajamų deklaravimo savaitę deklaracijas pateikė daugiau nei 330 tūkst. žmonių. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) gyvai į aptarnavimo skyrius kol kas nepriima, konsultuoja telefonu ir internetu, bet gyventojai kaip niekad aktyvūs virtualiai.

Inspekcijos teigimu, pirmąją dieną, kai deklaracijas galėjo pateikti visi, jų kiekis sumušė ligšiolinį vienos dienos rekordą – gauta daugiau nei 200 tūkst. deklaracijų.

Deklaruoti pajamas visiems galima nuo užvakar, o pradėjo šiemetinį deklaravimą balandžio 15-ąją savarankiškai dirbantieji. Mokesčių inspekcija dabar jau laukia tų, kam privaloma deklaruoti turtą – politikų, tarnautojų ir pareigūnų deklaracijų. Finansų ekspertai sako, kad gyventojai ne visada naudojasi galimybe atgauti dalį sumokėtų pinigų, pvz., dėl netaikyto neapmokestinamojo pajamų dydžio ar draudimų, privačių pensijų kaupimo įmokų.

„Tie susigrąžinti pinigai šiuo laikotarpiu galėtų būti labai naudingi namų ūkiams. Tačiau, ką mes pastebėjome, lygindami su kaimynais, kad lietuviai susigrąžina mažiausiai pajamų, lyginant su kaimynais. Tai yra maždaug 166 eurus iš galimų 300 euru, kai investuojama į III pakopą, į draudimą, investicinį draudimą.

Ir dar šiais metais kaip naujovė atsirado, kad galima susigrąžinti už auklių mokesčius, namų remontą, automobilių remontą, tai bus irgi labai įdomu stebėti, kiek atsiras lietuvių, kurie bus taip sutvarkę tuos santykius, kad galėtų pasinaudoti tomis lengvatomis. Na, ir tai rodo, kad mums trūksta iš tiesų ir žinių, nes lieka ir neužpildytų tu deklaracijų“, – LRT TELEVIZIJAI sako „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė.