Verslas

2020.04.23 11:13

Vilnius baigia šildymo sezoną, Kaunas ir Klaipėda jį baigs kitą savaitę

Šiauliai ir Panevėžys šildymo sezono baigti neskuba, atnaujinta 13.40
LRT.lt, ELTA, BNS 2020.04.23 11:13

Nuo balandžio 24 d. Vilniaus mieste baigiamas 7 mėnesius trukęs šildymo sezonas. Sezono pabaiga skelbiama sulaukus šiltesnių orų. Šis šildymo sezonas išsiskyrė neįprastai šilta žiema ir gerokai sumažėjusia šildymo kaina vilniečiams, skelbia Vilniaus miesto savivaldybė.

Nuo penktadienio Vilniuje šildymas bus pradedamas išjungti sostinės daugiabučiuose ir administraciniuose pastatuose, veikiančiuose bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose, asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

„Šylant orams nutarta paskelbti šildymo sezono pabaigą“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas. Tačiau jis atkreipia dėmesį, kad sprendžiant pagal sinoptikų prognozes artimiausiomis naktimis oro temperatūra dar gali būti žema.

„Suprantama, kad namų energetinis efektyvumas yra skirtingas. Taip pat žmonių poreikiai šilumai yra skirtingi, todėl karantino metu, daugeliui šeimų su vaikais liekant namuose ir svyruojant oro temperatūrai, šildymas gali išlikti vis dar aktualus. Todėl noriu atkreipti dėmesį, kad daugiabučiuose namuose, kuriuose sumontuoti nepriklausomo pajungimo šilumos punktai, šildymas gali būti tęsiamas, kai dėl to bendrai sutaria dauguma namo gyventojų. Norintys pratęsti šildymą savo name gali kreiptis į bendrijos pirmininką arba daugiabučio administratorių, kurie apie tokį sprendimą turi informuoti šilumos tiekėją – Vilniaus šilumos tinklus“, – teigia V. Benkunskas.

Savo ruožtu Klaipėdos miesto savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vadovas Algis Gaižutis LRT.lt teigia, kad sprendimas dėl šildymo nutraukimo mieste bus priimtas penktadienį.

„Planuojame, kad šildymas bus nutrauktas pirmadienį arba antradienį. Pas mus šiek tiek vėsiau, negu Vilniuje, o vidutinė paros temperatūra siekia apie 7,5–8,5 laipsnio“, – sako A. Gaižutis.

Jei orai atvėstų, ikimokyklinio ugdymo įstaigos nebus neigiamai paveiktos dėl šildymo sezono pabaigos. Vilniaus mieste bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos, kuriose bus atnaujinta veikla, turės galimybę šildymo sezoną tęsti pagal savo poreikį, informavus šilumos tiekėją.

2019–2020 metų šildymo sezonas Vilniuje prasidėjo pernai rudenį, staiga atvėsus orams. Nuo rugsėjo 23 d. šildymas buvo įjungtas sostinės ikimokyklinio, bendrojo ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigose, o visame mieste – nuo spalio 1 d. Dėl vėsesnių pavasario orų šįmet šildymas baigiamas keliomis dienomis vėliau, 2019 metais jis baigtas balandžio 19 d.

Pasak VŠT generalinio direktoriaus Gerimanto Bakano, šis šildymo sezonas išskiria tuo, kad žiema buvo neįprastai šilta – Vilniaus mieste vidutinė lauko oro temperatūra žiemos mėnesiais buvo 2,2 laipsnių aukštesnė nei 2018 metų žiemą. Todėl bendras centralizuotai tiekiamos šilumos energijos suvartojimas sostinėje sumažėjo apie 10 proc., lyginant su 2018–2019 metų šildymo sezonu. Tiesa, Vilniaus šilumos tinklų duomenimis, šalyje įvedus karantiną dėl koronaviruso pandemijos, sostinėje karšto vandens suvartojimas per kovo mėnesį išaugo apie 12 proc.

2019 m. šildymo sezonas baigtas balandžio 19 d., 2018 m. – balandžio 9 d., 2017 m. – gegužės 4 d., 2016 m. – gegužės 2 d., 2015 m. – balandžio 24 d.

Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjas Raimundas Endrikis pranešė, kad Kaune šildymo sezonas bus baigtas kitą savaitę.

„Šildymo sezoną Kaune planuojama baigti kitos savaitės pradžioje. Kaip ir ankstesniais sezonais, šildymas atskiruose daugiabučiuose namuose gali būti nutraukiamas ir anksčiau daugumos gyventojų (50 proc +1 gyventojas) sutarimu“, – sakė jis.

Klaipėdos miesto savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis Eltai nurodė, kad Klaipėdoje šildymo sezonas bus baigtas nuo kitos savaitės – pirmadienį arba antradienį.

Šiauliai ir Panevėžys šildymo sezono baigti neskuba

Tuo metu Šiauliai baigti šildymo sezono neskuba – mero pavaduotojas Domas Griškevičius sako, kad radiatoriai mieste tikrai dar kais ir kitą savaitę.

„Mes stebime situaciją, orų prognozes. Matome kitos savaitės prognozes, ten yra prognozuojamas ir tam tikras atšalimas, be to, dabar yra karantinas, daugelis žmonių yra namuose, tai šią ir kitą savaitę neplanuojame“, – BNS sakė D. Griškevičius.

Pasak jo, pakartotinai situacija bus vertinama kitą savaitę.

Panevėžys taip pat žada kitą savaitę spręsti, ar baigti sezoną. Savivadybės Infrastruktūros skyriaus vedėjas Arvydas Šatas sako, kad šildymas kitos savaitės pradžioje dar nebus išjungtas.

„Kitą savaitę svarstysime. Dabar dar nieko nežadame, lauksime, koks bus sprendimas dėl darželių-lopšelių darbo atnaujinimo, nes jie dabar nedirba ir šildymas jiems išjungtas“, – BNS sakė A. Šatas.

„Lauksime, kokie bus orai, prognozės rodo, kad ne patys gražiausi, lyg ir prognozuojamas atšalimas (...) Bijau, kad kitą savaitę dar neišjungsime, bent jau pradžioje tik svarstysime“, – teigė jis.

Pernai šildymo sezonas didžiuosiuose miestuose baigtas balandžio viduryje.