Verslas

2020.04.23 10:00

Surplys: esame pirmi ES ne tik pagal tyrimų skaičių, bet ir pagal žmonių sąmoningumą

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.04.23 10:00

Lietuva yra tarp Europos Sąjungos lyderių ne tik pagal atliktų tyrimų skaičių, bet ir pagal piliečių sąmoningumą, teigia premjero patarėjas Giedrius Surplys. Jis pabrėžė, kad nors ir grąžinamos kai kurios paslaugos, privaloma toliau išlikti budriems ir laikytis saugumo reikalavimų.

Vyriausybė trečiadienį karantiną pratęsė iki gegužės 11-osios ir, kaip sakė premjero patarėjas Giedrius Surplys, tai reiškia, kad vis dar galioja visi ribojimai dėl buriavimosi, kaukių ir kitų apsaugos priemonių dėvėjimo, socialinio kontakto vengimo, patekimo į Lietuvos teritoriją ir išvykimo iš jos.

„Tačiau yra priimta eilė palengvinimų, kadangi absoliučiai didžioji dalis Lietuvos piliečių pademonstravo didelį sąmoningumą ir tikrai esame tarp Europos Sąjungos lyderių ne tik pagal tyrimus, bet ir pagal tai, kaip uoliai mes laikėmės būtinų karantino sąlygų“, – sakė G. Surplys.

Surplys: esame tarp ES lyderių ne tik pagal tyrimus, bet ir pagal tai, kaip uoliai laikėmės karantino sąlygų

G. Surplys teigė, kad pagal tyrimų skaičių, tenkantį tūkstančiui gyventojų, Lietuva jau tris dienas iš eilės yra pirmoji Europos Sąjungoje.

„Po mūsų rikiuojasi Portugalija, Estija, Italija ir kitos šalys. Testuojame daug“, – sakė G. Surplys.

Jis priminė, kad jau nuo ketvirtadienio galima veikla ir tų parduotuvių bei kioskų, kurie neturi atskiro įėjimo iš lauko – kitaip tariant, jau galima prekybos centrų veikla. Taip pat nuo ketvirtadienio galima prekyba augalais sodinimui, trąšomis ir kitomis sodininkystės prekėmis turgavietėse bei kitose tam skirtose prekybos vietose.

„Išlieka visi griežti saugumo reikalavimai, karantinas nesibaigė, jis pratęstas. <...> Bendra taisyklė yra 10 kv/m vienam klientui tiek parduotuvės teritorijoje, tiek ir lauke esančioje prekybos teritorije. Jei neįmanoma užtikrinti tų 10 kv/m dėl patalpos ploto, tada aptarnauti galima ne daugiau kaip vieną pirkėją vienu metu“, – kalbėjo G. Surplys.

Nuo pirmadienio, pasak patarėjo, jau bus galima teikti viešojo maitinimo paslaugas lauke, lankyti kultūros įstaigas, pažintinius takus, sportuoti lauke.

„Aukšto meistriškumo sportininkai, kurie ruošiasi svarbiems startams, tą galės daryti ir viduje“, – sakė G. Surplys, pridurdamas, kad vis tiek turės būti užtikrinti saugumo reikalavimų.

Kitą savaitę, pirmadienį, pradės veikti kirpyklos ir grožio salonai. Draudžiama bus atlikti depiliacijos procedūras, lankyti soliarumuose, masažų salonuose.