Verslas

2020.04.23 10:08

Lietuvoje atveriamos visos parduotuvės, jau dirba „Akropoliai“ ir „Mega“, „Urme“ – beveik 6 tūkst. darbuotojų

atnaujinta 14.48
LRT.lt, BNS 2020.04.23 10:08

Nuo ketvirtadienio palaipsniui duris atveria „Akropoliuose“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose įsikūrusios parduotuvės. Kaune įsikūrusi „Mega“ taip pat šiandien atveria duris lankytojams. Planuojama, kad „Panoramoje“ visos parduotuvės atsidarys pirmadienį, o prekybos miestelyje „Urmas“ – beveik 6 tūkst. darbuotojų. „Tele2“ ketvirtadienį atidarė 15 salonų visoje Lietuvoje, o „Bitė“ beveik visus salonus atidarys penktadienį.

Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas ir leidus dirbti parduotuvėms, esančioms prekybos centruose, jos „Akropoliuose“ palaipsniui atsidaro jau nuo ketvirtadienio. Sostinėje esančiame prekybos centre apsilankė ir LRT.lt žurnalistai.

Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas ir leidus dirbti parduotuvėms, esančioms prekybos centruose, jos „Akropoliuose“ palaipsniui atsidaro jau nuo ketvirtadienio.

Planuojama, kad visos parduotuvės darbą atnaujins ne vėliau nei šį šeštadienį, balandžio 25d.

„Akropoliai“ yra pasiruošę parduotuvių atidarymui po pertraukos. Visuose prekybos centruose taikome lankytojų ir darbuotojų saugumo užtikrinimui reikalingas priemones, bendrosios erdvės ir dažniausiai liečiami paviršiai yra periodiškai valomi naudojant dezinfekcines priemones, pilnu pajėgumu veikia ventiliacinės sistemos. Vadovaujantis nustatytomis taisyklėmis į „Akropolius“ bus įleidžiami tik veido kaukes dėvintys lankytojai. Imsimės priemonių, kad lankytojų srautai būtų išskirstomi ir žmonės nesibūriuotų. Esant poreikiui – esame pasiruošę riboti lankytojų srautą“, – sako „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas.

Nuo balandžio 23 d. iki karantino pabaigos arba atskiro pranešimo visuose trijuose „Akropoliuose“ parduotuvės dirbs nuo 10 iki 20 val., šiek tiek trumpiau nei buvo įprasta anksčiau. „Maxima“ veikia nuo 8 iki 21 val., „Eurovaistinė“ nuo 9 iki 20 val., „Ermitažas“ Vilniuje dirba nuo 9 iki 21 val.

Ties mažesnėmis parduotuvėmis prekybos centro alėjų grindys bus specialiai sužymėtos, kad, esant poreikiui, pirkėjai eilėje galėtų laukti saugiu atstumu.

Jau nuo balandžio 27 d. klientus galės aptarnauti tie restoranai ir kavinės, kurie turi lauko erdves. Kino centrai „Forum Cinemas“, „Akropolio ledo“ arenos ir kiti pramogų operatoriai veiklą atnaujins gavus tam leidimą.

„Panoramoje“ veikiančios parduotuvės palaipsniui atnaujina veiklą

Lietuvos Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas, nuo ketvirtadienio PLC „Panorama“ veikiančios parduotuvės palaipsniui pradeda atnaujinti savo veiklą. Planuojama, kad visos parduotuvės duris atvers nuo pirmadienio. Prekybos centro atstovų teigimu, imamasi visų priemonių, kad padidėjus lankytojų srautui būtų užtikrinamas jų pačių ir darbuotojų saugumas – dažniau dezinfekuojami paviršiai, veikia aukštos klasės oro filtrai, samdoma daugiau apsaugos darbuotojų srautų valdymui.

Pasak jos, PLC „Panorama“ savo ruožtu taip pat imasi visų saugumo priemonių ir didėjančiam lankytojų srautui ruošiasi maksimaliai. Prekybos centre maksimaliu pajėgumu veikia vėdinimo sistema, pastato durys perjungtos į vasaros rėžimą – atidaromos pilnai, taip užtikrinant didesnį natūralaus vėdinimo lygį. Be to, patalpose veikia septintos klasės oro filtrai, naudojami ir ligoninėse bei oro uostuose, nuolat dezinfekuojami visi liečiami paviršiai: turėklai, eskalatorių ir travelatorių porankiai, liftų iškvietimų mygtukai, kūdikių pervystymo stalai vaikų priežiūros kambariuose ir kitos erdvės.

„Siekdami suvaldyti lankytojų srautus, taip pat didiname apsaugos darbuotojų skaičių, rankų dezinfekavimo stotelių kiekį, lankytojams visus saugos patarimus priminsime per vidinį radijų, informuosime plakatais“, – tikina B. Kalanovaitė.

Nuo ketvirtadienio duris „Panoramoje“ atveriančios parduotuvės dirbs nuo 10 val. iki 20 val., „Rimi“ – nuo 9 val. iki 20 val., o vaistinės – „Benu vaistinė“ (nuo 9 val. iki 20 val.), „Gintarė vaistinė“ (nuo 10 val. iki 20 val.).

Duris atveria ir „Mega“, tačiau veiks dar ne visos parduotuvės

Vyriausybei paskelbus leidimą pradėti veikti visoms parduotuvėms, „Mega“ jau ketvirtadienį atveria duris lankytojams.

„Akivaizdu, kad nepaisant Vyriausybės leidimo veiklą pradėti prekybos centrams, aukštesni nei anksčiau sanitariniai reikalavimai bus aktualūs dar ilgai, juk karantinas dar nesibaigė. Dar prieš paskelbiant karantiną įsirengėme modernią oro valymo nuo virusų ozonu įrangą“, – sako „Mega“ valdančios bendrovės UAB „Baltic RED“ rinkodaros direktorė Ieva Goštautaitė-Gedutė.

Prie visų įėjimų į „Mega“ galima rasti dezinfekcinio skysčio aparatus, prekybos centras žada sistemingai papildomai dezinfekuoti visus dažnai liečiamus paviršius.

Nors didžioji dalis „Mega“ nuomininkų paskelbus karantiną užsidarė, 15 nuomininkų dirbo viso karantino metu – tai „Rimi“ bei mažesnės maisto prekių parduotuvės, vaistinės bei kitos įstaigos, parduodančios pirmos būtinybės prekes arba teikiančios būtinąsias paslaugas.

Sušvelninus karantino reikalavimus šią savaitę duris jau atvėrė „Senukai“, „Jysk“ bei „Topo centras“. Nuo šiandien duris gali atverti visos parduotuvės, tačiau lauko ir vidaus vaikų žaidimų aikštelės, edukacinis pramogų centras „CurioCity“, kitos pramogų ir sveikatingumo bei maitinimo įstaigos dar liks uždarytos iki tolimesnio karantino švelninimo etapo. Tačiau, kaip ir iki šiol, maitinimo įstaigos galės teikti maisto išsinešimui paslaugą.

„Žinia apie karantino švelninimą kiek staigi ir netikėta, todėl šiandien darbą pradeda tos parduotuvės, kurioms nereikalingas išankstinis pasiruošimas, nereikia užpildyti lentynų ar šaldytuvų sandėliuojamomis atsargomis, kurioms nekilo trukdžių sukviečiant darbuotojų komandas. Pilna apimtimi pagal leidžiamas karantino normas „Mega“, planuojama, pradės veikti iki šeštadienio“, - sako I. Goštautaitė-Gedutė.

Vėl pradėjusi veikti PLC „Mega“ dirbs kiekvieną dieną nuo 10 iki 20 val.

Prekybos miestelyje „Urmas“ į darbą sugrįžo beveik 6 tūkst. darbuotojų

Nuo ketvirtadienio Vyriausybei leidus dirbti visoms parduotuvėms atsidarė ir beveik visos prekyvietės Kauno prekybos miestelyje „Urmas“. Kol kas čia negali veikti tik Bagažinių turgus.

„Sprendimas priimtas šiek tiek anksčiau nei tikėjomės, bet buvo labai lauktas. Vos jam įsigaliojus beveik visos parduotuvės atsidarė jau šiandien, ketvirtadienį. Jei viena kita parduotuvė ir nespėjo to padaryti, atsidarys artimiausiu metu – penktadienį arba savaitgalį. Bet iš esmės galima teigti, kad jau dirba visas prekybos miestelis“, – sakė „Urmo“ marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė.

Kol kas neveikia tik Bagažinių turgus, nes Vyriausybė dar nedavė leidimo dirbti ne maisto prekių turgavietėms. Kitur galioja apribojimai dėl saugumo: maitinimo įstaigos gamina maistą tik išsinešimui, parduotuvėse ribojami pirkėjų srautai, pardavėjams ir lankytojams privaloma dėvėti kaukes, laikytis nustatytų atstumų. Visose prekybos salėse pirkėjams ir pardavėjams yra dezinfekcinio skysčio.

Sprendimas leisti dirbti visoms parduotuvėms buvo svarbus ne tik prekiautojams, bet ir pirkėjams. Pasak D. Lengvenienės, žmonėms dabar aktualiausia įsigyti sezoninių, jau prasidedančio šiltojo sezono prekių, kadangi dėl prekybos apribojimų ilgą laiką tai buvo gana sunku padaryti.

Tai, kad į darbo vietas prekybos miestelyje „Urmas“ jau sugrįžo beveik 6 tūkst. darbuotojų, svarbu ne tik pačiam prekybos miesteliui, bet ir visam Kaunui. Tai yra antroji vieta mieste po Kauno klinikų pagal dirbančių žmonių skaičių.

Smulkiajam verslui, kuris sudaro didžiąją „Urmo“ nuomininkų dalį, draudimą dirbti ilgiau kaip mėnesį išgyventi buvo tikrai sunku. Palaikydamas prekybininkus už tą kovo mėnesio dalį, kuomet galiojo karantinas, prekybos miestelis neėmė nuomos mokesčio.

Įvedus karantiną čia veikė tik kiek daugiau nei 10 proc. viso prekybinio ploto – Centrinis Kauno turgus, keletas maisto ir kitų parduotuvių, kurių veikla tuomet buvo leidžiama. Praeitą savaitę leidus prekybą parduotuvėms, turinčioms tiesioginį išėjimą į lauką, duris atvėrė dar 200 parduotuvių. Dabar, leidus dirbti visoms parduotuvėms, veiklą atnaujino arba artimiausiu metu atnaujins visos 2500 prekybos vietų.

„Molas“ pilnai veiklą pradės pirmadienį, „Ozas“ – šeštadienį

Kauno prekybos centro „Molas“ valdytoja Indrė Januševičiūtė BNS sakė, kad visas prekybos centras pilnai veiklą pradės pirmadienį.

„Tie, kurie gali užtikrinti saugumą ir atitikti visus Vyriausybės reikalavimus, jie atsidarys. Bet pilnai prekybos centras startuos pirmadienį. O tie, kurie, užtikrins reikalavimus, gali ir šiandien atsidaryti“, – sakė ji.

I. Januševičiūtė sakė negalinti pasakyti, kiek tiksliai prekybos vietų darbą pradėti ruošiasi anksčiau.

Nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ atstovė Vaida Burvienė BNS informavo, jog bendrovės valdomi prekybos centrai atsidarys penktadienį arba šeštadienį.

Vilniaus „Ozas“ taip pat atsidarys šeštadienį.

Prekybos centras „BIG“ Vilniuje atsidarys penktadienį, veiklą planuoja atnaujinti visi 88 nuomininkai, išskyrus vaikų žaidimo kambarį ir soliariumą. Restoranai ir kavinės veiks kaip maisto atsiėmimo vietos.

„Tele2“ atnaujina prekybos tinklo veiklą klientams – šalyje atidaromi salonai

Sušvelninus karantino apribojimus verslui mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ atnaujina savo prekybos tinklo veiklą – atidaromi 15 operatoriaus salonų visoje šalyje.

„Puikiai suprantame, kad didelei daliai mūsų klientų salonai – ypatingai svarbūs. Reaguodami į klientų poreikius, laikydamiesi naujausių Vyriausybės nutarimų ir griežtų sveikatos apsaugos reikalavimų, atnaujiname salonų veiklą,“ – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

„Tele2“ salonai veikti pradeda jau ketvirtadienį. Palaipsniui bus atidaryti ir kiti salonai, pilną veikiančių pardavimo vietų sąrašą ir jų darbo laiką rasite https://tele2.lt/privatiems/kontaktai.

Operatorius atidarė po 3 salonus Vilniuje (prekybos centruose „Akropolis“ ir „Mandarinas“ bei Sodų g. 22) ir Kaune (prekybos centruose „Akropolis“ ir „Kauno Dokas“ bei Pramonės pr. 29).

Taip pat duris atvėrė po du salonus Klaipėdoje (prekybos centre „Akropolis“ ir H. Manto g. 40), Panevėžyje (prekybos centre „Ryo“ ir Respublikos g. 28) ir Šiauliuose (prekybos centruose „Akropolis“ ir „Saulės miestas“) bei po vieną Pasvalyje (Vilniaus g. 34), Gargžduose (Klaipėdos g. 28) ir Tauragėje (Vytauto g. 66).

Kiekviename salone siekiant užtikrinti klientų ir darbuotojų saugumą bus įrengtos specialios, saugų atstumą užtikrinančios pertvaros.

Salone vienu metu lankytis galės tiek klientų, kiek jame yra laisvų pardavėjų. Tarp darbuotojų bus laikomasi saugaus 2 metrų atstumo. Taip pat dėl saugumo reikalavimų, per dieną bus aptarnaujamas ribotas kiekis klientų.

Operatorius ragina klientus būti supratingais ir pasirūpinti savo ir aplinkinių sveikatos saugumu – vizito salone metu mūvėti vienkartines pirštines ir dėvėti kaukes.

Salonuose bus laikomasi ir kitų saugumo priemonių – dezinfekuojamos patalpos ir dažnai liečiami paviršiai. Salonus patys darbuotojai dezinfekuos dienos metu, po kiekvieno kliento apsilankymo. Taip pat kiekvieną vakarą, užbaigus darbą, dezinfekcinius darbus atliks ir profesionali valymo komanda.

„Bitė Lietuva“ salonų darbą atnaujina nuo penktadienio.

Šalyje sušvelninus karantino sąlygas „Bitė Lietuva“ atnaujina savo salonų darbą. Nuo penktadienio 10 val. duris atvers beveik visi – 43 iš 46 – „Bitės“ salonai visoje Lietuvoje.

„Teikiame kritines paslaugas, kurių reikia tiek privatiems, tiek verslo, tiek viešojo sektoriaus klientams. Laikydamiesi visų saugos reikalavimų nuo rytojaus atveriame praktiškai visus „Bitės“ salonus. Net ir sušvelnėjus karantino sąlygoms lankytojų prašome išlikti atsargiems, dėvėti apsaugines kaukes bei dezinfekuoti rankas“, – sako Giedrius Skliutas, „Bite Lietuva“ pardavimų vadovas.

Visuose salonuose, laikantis saugos reikalavimų, bus kontroliuojamas lankytojų skaičius, patalpos ir liečiami paviršiai nuolat dezinfekuojami, darbuotojai dėvės apsaugines priemones, klientai į patalpas taip pat bus įleidžiami su kaukėmis.