Verslas

2015.10.15 09:33

Naftos kainos krinta kilus baimėms dėl augančių JAV atsargų

ELTA2015.10.15 09:33

Ketvirtadienį Azijos regiono rinkose žaliavinės naftos kainos smuko, nes prekeiviams kyla naujas nerimas dėl augančių naftos atsargų Jungtinėse Valstijose. Savo ruožtu vartojimo aktyvumas regione smunka, praneša „Dow Jones“.  

Niujorko biržoje lapkričio mėnesio žaliavinės naftos ateities sandorių kainos siekė po 46,55 JAV dolerio už barelį. „Brent“ markės lapkričio mėnesio ateities sandorių kaina Londono ICE biržoje sudarė 49,30 JAV dolerio už barelį.

Abiejų rūšių kaina buvo trumpai pasiekusi 50 JAV dolerių už barelį ribą dar praėjusią savaitę, kai Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) lyderiai užsiminė, kad jau greit galime sulaukti kainų atsigavimo. Tiesa, duomenys apie suaktyvėjusią gavybą ir laukiamas Irano sugrįžimas į naftos rinkas kartu su silpna paklausa Kinijoje sutrikdė rinkų dalyvių pasitikėjimą.

Rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais JAV mažmeninės prekybos apimtis išaugo vos 0,1 proc., o tai rodo, kad JAV ekonomikos augimas, palaikomas vartotojų aktyvumo, gali prarasti įgautą pagreitį. Šis veiksnys taip pat neleido kilti naftos kainoms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt