Verslas

2020.04.22 19:25

Kavinių ir barų atstovas apie leidimą dirbti lauko kavinėms: atsidarymas nereiškia, jog žmonės eis

Lukas Blekaitis, ELTA 2020.04.22 19:25

Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka džiaugiasi, kad lauko kavinėms bus leidžiama vykdyti veiklą, tačiau mažosios kavinės iš to naudos gali ir neturėti.

„Kas turės daugiau staliukų, tiems gerai, kas turės mažiau staliukų, tiems nieko tokio, niekas nepasikeis. Bet kokiu atveju galime vykdyti kažkokią veiklą, nes daug kavinių yra dvejopose situacijose. Vienos kavinės yra, kurios išsinešimui daro, kitos nieko nedaro. Čia bent jau šis tas pajudės, ateis žmonių, paprekiausime. Sumokėsime skolų, sumažinsime jas“, – Eltai sakė R. Pranka.

„Džiaugiamės, kad pavyksta valdyti virusą ir kad šiek tiek atpalaiduoja vadžias, kad galėtume užsidirbti pinigų“, – pridūrė jis.

Kavinių uždarbio joms atsidarius R. Pranka prognozuoti dar nesiryžo.

„Nežinome, kaip reaguoja žmonės, nežinome, kiek pinigų turi. Dabar, kad atsidarys, tai nereiškia, kad visi eis, žmonės irgi bijo, saugosis, apribos save nuo lankymosi viešose vietose. Pradėsime dirbti, po poros savaičių bus aišku“, – sakė jis.

Asociacijos prezidento teigimu, kavinės apsaugos priemonių visada turėjo.

„Jei lieps su kaukėmis būti, būsime. Ir dezinfekcinį skystį turėjome, dabar tiesiog padidinsime jų prieinamumą“, – Eltai sakė R. Pranka.

Kaip ELTA jau rašė, Vyriausybė nusprendė, kad nuo kitos savaitės bus leidžiama veikti lauko restoranams, kavinėms, barams ir kitiems viešojo maitinimo subjektams. Nebus reikalaujama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones valgant ir geriant viešojo maitinimo organizavimo vietose.