Verslas

2020.04.22 19:27

Grožio procedūros po karantino švelninimo: instrukcija, kurios paslaugos bus galimos, o kas dar draudžiama

atnaujinta 23.18
LRT.lt, BNS2020.04.22 19:27

Vyriausybė sušvelnino karantino draudimus verslui – nuo ketvirtadienio leidžiama veikti visoms parduotuvėms, įskaitant ir esančias didžiuosiuose prekybos centruose.

Nuo kito pirmadienio duris galės atverti lauko kavinės, muziejai, bibliotekos, zoologijos ir botanikos sodai, lauko šaudyklos bei kirpyklos.

Būtent dėl pastarųjų kilo daugiausia klausimų – kaip teikti paslaugas galės kirpyklos, grožio salonai ar Lietuvoje itin populiarūs barzdaskučiai.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė pasidalino instrukcijomis, kokias paslaugas bus galima suteikti, o kokių – griežtai ne.

GALIMA teikti šias grožio paslaugas:

- Plaukų priežiūros paslaugas – plaukų plovimo, kaukių dėjimo, kirpimo, šukuosenos formavimo, dažymo, ilgalaikio plaukų sušukavimo, tiesinimo.

- Nagų priežiūros paslaugas – rankų ir kojų nagų manikiūro, lakavimo (įskaitant gelinį), pedikiūro, dirbtinių nagų priauginimo.

- Kirpyklose, grožio ar barzdų salonuose - kirpti barzdas (tik kirpti, t.y. skusti negalima).

NEGALIMA teikti šių grožio paslaugų:

- Degintis soliariumuose, nes ten liečiamasi prie paviršių be savo rūbų, išsiskiria prakaitas.

- Naudotis lazerių procedūromis, t.y. plaukelių šalinimas, odos lyginimas, injekcijos ir kitos grožio procedūros lazeriais, nes liečiamasi prie odos.

- Depiliacijos paslaugų (nei vašku, nei kitais būdais, nes liečiamasi prie kūno).

- Jokios kosmetologinės veido procedūros negalimos, t.y. antakių, lūpų korekcijos, makiažai, permanentiniai makiažai, blakstienų priauginimas.

- Veido masažas – negalimas.

- Tatuiruočių darymas - negalimas.

Grožio salonuose turės būtų laikomasi saugumo reikalavimų, ribojami klientų srautai. Tai reiškia, kad vienam klientui turi būti skirta ne mažiau kaip 10 kv. m. plotas, o paslaugos gali būti teikiamos kas antroje darbo vietoje, siekiant išlaikyti saugius atstumus.

„Tokie sprendimai priimti įvertinus tai, kad kol kas nesaugu liestis prie veido ir kūno odos kitiems, net su apsaugos priemonėmis, todėl šios paslaugos kol kas negalės būti teikiamos šiuo etapu. Ypač didelė rizika liestis prie veido.“, – rašo ministro patarėja.

Po sprendimo pasigedo aiškumo

Tuo metu Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos vadovė Jolanta Mačiulienė sako, kad grožio salonuose saugumas taip pat bus užtikrinamas, tačiau pasigendama aiškumo, kokios paslaugos gali būti teikiamos.

„Vertiname teigiamai, nes šiuo metu norėtųsi pradėti darbus, bet šiek tiek neramina tai, kad nėra konkrečios apibrėžtinos informacijos, nes kirpyklos – tai ne tik kirpėjai. Sumaištis yra, nes neaišku, kaip tiems, kurie tvarko antakius, blakstienų priaugintojams, makiažo meistrams ir kosmetikėms, kurios daro nepoodines procedūras“, – BNS sakė J. Mačiulienė.

Vyriausybė trečiadienį leido teikti tik kirpimo ir manikiūro paslaugas, nors J. Mačiulienė tikėjosi, kad bus galima teikti daugiau paslaugų.

Pasak jos, sulaukus tikslios informacijos, salonai pradės ruoštis klientų priėmimui, apsirūpins apsaugos priemonėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt